В офісі Президента України відбулося підготовче засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад

Одна з найважливіших тем, яку обговорили учасники засідання – спільна підтримка місцевого бізнесу в умовах карантинних обмежень.

Засідання пройшло у форматі відеоконференції за участю керівника Офісу Глави держави Андрія Єрмака, його заступників Кирила Тимошенка та Юлії Свириденко, міністра фінансів Сергія Марченка, міністра охорони здоров'я Максима Степанова, міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова та голів обласних державних адміністрацій, представників  територіальних громад і мерів міст. Запорізьку область представили голова Запорізької обласної ради Олена Жук, голова ОДА Олександр Старух, міський голова Запоріжжя Володимир Буряк та  міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Одним з перших рішень конгресу може стати вироблення спільних механізмів підтримки малого та середнього бізнесу на час посилення карантину. Саме ця тема стала провідною під час обговорення проблематики регіонів. В деяких областях  вже оголошено «червоний» рівень епідбезпеки, тож деякі підприємства вимушені були призупинити свою діяльність. Підприємці зможуть отримати  виплати у розмірі 8 тисяч гривень  через портал державних послуг «Дія», - зауважили в Офісі Президента й запропонували місцевій владі також розробити механізми, що дозволять підприємцям легше пройти чергові виклики.

-Під час установчих зборів Конгресу місцевих та регіональних влад домовились: акумулюємо зусилля задля вирішення актуальних проблем. Сьогодні можлива третя хвиля коронавірусу й невідворотні карантинні заходи. В партнерстві з центральною владою готуємо реальні заходи для того, аби маленькі бізнеси вистояли, не скоротили обсягів виробництва і кількість задіяних працівників. Для мене дуже важливо, щоб ці кроки були вчасними і дієвими особливо на віддалених територіях, в щойно створених громадах, - підкреслила голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

Нагадаємо, що Конгрес місцевих та регіональних рад - це  консультативно-дорадчий орган, серед основних завдань якого, зокрема, сприяння ефективному завершенню реформи місцевого самоврядування та налагодженню ефективної взаємодії державних органів, а також моніторинг суспільно-політичних і соціально-економічних процесів, що відбуваються в державі на регіональному та місцевому рівнях. На початку березня Президент України Володимир Зеленський затвердив  Положення про Конгрес.

На травень планується проведення засідання Конгресу під головуванням Президента Володимира Зеленського.  

Фото з сайту  www.president.gov.ua.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
24.03.2021