В облраді дослідили «ефект Більбао»

Виконавчий апарат Запорізької обласної ради разом з партнерами вивчає іноземний досвід трансформації територій. Зокрема, іспанський ефект Більбао, що є визнаним усталеним у європейській урбаністиці фразеологізмом, який демонструє успішний шлях перетворення іспанського міста Більбао з індустріально-портового міста, що мало соціально-економічні кризові явища, на процвітаючий культурний і туристичний центр півночі Іспанії. Символом цих перетворень стала поява в місті музею Гуггенхайма.  

Сьогодні представники відділу міжнародних відносин та інвестицій Запорізької обласної ради Володимир Головешко та Альона Гавриленко разом з Генеральним директором Національного заповідника «Хортиця» Максимом Остапенко, керівником Запорізького обласного художнього музею Інгою Янкович та директором Агенції регіонального розвитку Запорізької області Ларисою Головешко провели онлайн-зустріч з представниками муніципальних структур Більбао.

Представники «Більбао Метрополі-30»  Альфонсо Мартінез Цеара та Айдоіа Постіжо провели презентацію шляху перетворення міста Більбао в розвинутий популярний в Європі культурний центр. Вони представили наочно, яким був Більбао та дотичні населені райони, які на сьогодні утворюють мегаполіс Більбао. Початком перетворень стало затвердження Стратегічного плану розвитку міста 30 років тому. Економічна стагнація змусила замислитися над майбутнім Більбао. Так, було прийнято рішення перенести портову зону та промислові об’єкти, реконструювати прибережну частину та зробити її місцем дозвілля, наповненим культурно-туристичними об’єктами. Завдяки державно-приватному партнерству, спрямованості на інновації, професіоналізму, аполітичності стратегії розвитку міста, Більбао стало квітучим містом, з новими житловими комплексами, цікавими арт-об’єктами та місцями, які захоплюють місцевих жителів та туристів з усього світу. Пан Цеара та пані Постіжо звернули увагу, що вже наразі працюють над стратегією розвитку до 2035 року.

- Культурний, історичний та природний потенціал Запоріжжя та області – це унікальний капітал для розвитку наших міст. Від вектору розвитку буде залежати майбутнє поколінь. Ми маємо розвивати наші сильні сторони, нашу унікальність. В центрі уваги модернізації та розвитку територій мають бути інтереси громадянина та громадянського суспільства. Міста потрібно розвивати стратегічно, - відзначив в ході обговорення начальник відділу міжнародних відносин та інвестицій управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджету виконавчого апарату Запорізької облради Володимир Головешко.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
08.07.2020