В області розпочалася кампанія з декларування - 2021

Під час минулорічної кампанії декларування мешканці регіону подали 54 279 декларацій про доходи, які отримали у 2019 році, - повідомляють у Головному управлінні ДПС у Запорізькій області.

Так, запоріжці задекларували 3 млрд 400 млн грн. З цієї суми до бюджетів було сплачено 175 млн грн податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Також сім тисяч громадян скористались правом на податкову знижку, у результаті їм повернули 14,6 млн грн раніше сплаченого податку на доходи фізичних осіб.

А вже з  1 січня 2021 року розпочався процес декларування доходів за 2020 рік. Обов’язково необхідно задекларувати доходи, отримані не від податкових агентів та з яких не сплачувались податки. Це, зокрема:

  • іноземні доходи;
  • від продажу або надання в оренду рухомого та нерухомого майна;
  • від продажу цінних паперів та корпоративних прав;
  • від провадження господарської діяльності або незалежної професійної діяльності;
  • від продажу власної сільськогосподарської продукції;
  • спадщина та подарунки;
  • основна сума боргу за кредитом платника податку, прощеного кредитором за його самостійним рішенням;
  • інші доходи, які не були оподатковані протягом року.

Декларацію можна подати трьома способами: в Електронному кабінеті за допомогою електронного ключа, направити поштою або у Центрах обслуговування платників податкових інспекцій (за місцем реєстрації), - нагадують податківці. 

Докладніше про кампанію «Декларування 2021» – за посиланням: https://zp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/447841.html.

Нагадуємо, що в умовах карантинних обмежень не варто ризикувати власним здоров’я та відвідувати громадські заклади із великим скупченням людей. Для заповнення декларації радимо скористатися електронними сервісами.

На сайті Національного агентства з питань запобігання корупції доступна інформація щодо початку кампанії декларування та роз`яснення щодо заповнення  й подання декларацій. https://nazk.gov.ua/uk/novyny/yak-otrymaty-neobhidni-dlya-zapovnennya-deklaratsiyi-dani-onlajn-pid-chas-karantynu/

Відомості про доходи також можна отримати в електронному кабінеті на сайті Державної податкової служби - https://tax.gov.ua/.  Електронні сервіси надання послуг має також портал електронних послуг Пенсійного фонду України - https://www.pfu.gov.ua/.

Відділ комунікацій Запорізької області

 

 

Дата публікації: 
14.01.2021