В області підбили підсумки реалізації політики гендерно-рівноправного суспільства у співпраці з офісом Жінки ООН в Україні

Сьогодні перший заступник голови обласної ради Людмила Любім та депутат облради Маргарита Трипольська привітали голову офісу Жінки ООН в Україні Еріку Квапілову під час спільної зустрічі із представниками місцевої влади.

Пані Еріка Квапілова перебуває у Запорізькій області з метою представити Фазу ІІ проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні». Його перший етап уже реалізований у партнерстві з обласною владою, обласним депутатським корпусом, п’ятьма територіальними громадами та іншими зацікавленими сторонами. У підсумку, як поділилася очільниця офісу Жінки ООН, вперше такі пріоритети, як боротьба з гендерними стереотипами, забезпечення рівних прав і можливостей в усіх сферах життєдіяльності регіону, покращення громадської безпеки для жінок та ін. містяться у ключових стратегічних програмах на локальних рівнях, зокрема у новостворених територіальних громадах.

На позитивних тенденціях наголосила перший заступник голови облради Людмила Любім:

- Як депутат обласної ради декількох каденцій можу засвідчити, що обласна рада послідовно відстоювала питання гендерної рівності, майже на кожній території області в місцевих радах були створені депутатські групи, які опікувалися питаннями рівних можливостей та захистом прав жінок. Ця каденція не є виключенням, депутати постійно порушують ці питання й долучаються аби вони реалізовувалися в обласних програмах, - підкреслила Людмила Любім.

Своєю чергою депутат облради Маргарита Трипольська додала, що в депутатському корпусі вже створено дві депутатські групи: «Жінки Запорізького краю» та «Рівні можливості», які активно долучилися до реалізації політики гендерно-рівноправного суспільства. Депутати не стоять осторонь захищаючи права жінок та дівчат на захист, безпеку та самореалізацію, а також у забезпеченні рівних прав для всіх жителів області.

Учасники зустрічі також акцентували проблеми, які ще належить розв’язати в рамках наступного етапу проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства» в нашому регіоні, обговорили ключові зміни суспільної думки й важливість посилити громадську підтримку у реалізації основних питань, якими опікується офіс Жінки ООН в Україні.

Довідково: ООН Жінки є структурою ООН, яка займається питанням рівності жінок і чоловіків та розширенням прав жінок. Структуру було створено для захисту прав жінок та дівчат на міжнародному рівні. В Україні офіс Жінки ООН працює з 1999 року.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
09.09.2021