В День захисника і захисниці і в День українського козацтва запорізьку Хортицю відвідав Президент України Володимир Зеленський

Під час робочої поїздки до Запорізької області Президент України Володимир Зеленський взяв участь в урочистих заходах з нагоди Дня захисників і захисниць України та церемонії складання урочистої клятви військового ліцеїста.

Заходи відбулися на острові Хортиця. Від Запорізької громади Главу держави вітала голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

На схилах Дніпра урочисту клятву склали ліцеїсти Запорізького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник», Криворізького ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою, Луганського обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії».

- Ви народились і зростали в незалежній Україні. Іншої батьківщини під іншою назвою у вас ніколи не було. У вас не було іншого прапора, аніж синьо-жовтий стяг. Іншого гімну, аніж «Ще не вмерла України…». І саме тому ви сьогодні тут, – сказав Глава держави, звертаючись до військових ліцеїстів.

Володимир Зеленський зауважив, що сьогодні вони складають клятву в унікальному місці – природному та історичному комплексі «Хортиця», який має сакральне значення для кожного українця.

- Протягом багатьох століть історії Хортиця була своєрідним форпостом у боротьбі проти різних ворогів. Саме тут зародився й кувався непереможний дух козацтва, який і в наш час допомагає нам боротися з ворогом. На традиціях і цінностях українського козацтва сьогодні виховується майбутня еліта національного українського війська, – зазначив Президент.

Президент України також вручив бойові прапори та присвоїв почесні найменування військовим частинам Збройних Сил, інших військових формувань та правоохоронних органів.

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
14.10.2021