Унікальний геопортал Запорізької області, зариблення водосховищ, захист лісів від пожеж та інші актуальні питання знаходяться в фокусі уваги депутатів облради

Депутати постійної комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування наполягають на негайному зарибленні Каховського і Дніпровського водосховищ.

Як пояснив депутат облради Олександр Білий, через недостатню кількість риби, водоймища заростають очеретом та іншою рослинністю. Тому на позапланове зариблення вже цієї осені необхідно виділити 2 млн грн, і ще 4 млн грн передбачити в обласному бюджеті наступного року. Голова комісії Ігор Чумаченко, а також присутні на засіданні Олексій Кравчун, Валерія Матвієнко, Микола Пастушенко, Сергій Путря підтримали колегу і вирішили направити пропозицію від комісії до Запорізької облдержадміністрації.

Розглядаючи запит Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства на фінансову підтримку, депутати постійної комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування наполягли на   детальних звітах від запорізьких лісогосподарників про заходи, на проведення яких цього року вже було виділено кошти з обласного бюджету. Разом з тим, запит на отримання 200 тис грн від лісгоспу підтримали, адже кошти планується направити на створення мінералізованих смуг, що дозволить наступного року убезпечити лісові насадження від пожеж.

Крім того, депутати-«екологи» запропонували введення формульного підходу при виділенні коштів на озеленення громад. Тобто, виділяти бюджетні кошти, орієнтуючись на площу і кількість населення громади.  

Депутати принципово підійшли і до вирішення проблемних питань водопостачання громад, зокрема, Олександрівської ОТГ, та поводження з твердими побутовими відходами в комунальних закладах і установах. Детальний аналіз було зроблено по ситуації з підтопленням в с. Водяне у Василівському районі.

Головною подією вчорашнього засідання постійної комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування стала презентація автоматизованої геоінформаційної системи природного середовища Запорізької області. На презентації також були присутні голова Запорізької обласної ради Олена Жук, перший заступник голови Запорізької облради Людмила Любім та заступник голови Запорізької облради Владислав Куценко.  

Презентована компанією-розробником електронна карта сумісна з провідними електронними сервісами і даними кадастрів (земельного, містобудівного). На ній відображена інформація про всі природні ресурси Запорізької області. На створення геопорталу Запорізької області з обласного бюджету депутати виділили 600 тис грн.

Поки портал www.gis.zoda.gov.ua працює в тестовому режимі. Але після наповнення бази даних він стане потужним і корисним інструментом в руках всіх, хто працює в сфері екології та управління природними ресурсами.

Відділ комунікації Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
06.10.2021