Учні з Запорізької області та ще 9 регіонів України отримають техніку для дистанційного навчання

Вже передано майже 6 тисяч девайсів завдяки роботі ініціативи Коаліція девайсів.
У межах проекту «Laptops for Ukraine» Україна отримала 4 950 цифрових пристроїв, серед яких планшети та електронні книги. А також найближчим часом отримає ще 700 девайсів завдяки роботі ініціативи Коаліція девайсів.

«Через війну майже мільйон українських дітей змушені навчатися онлайн. Безпека наших дітей є нашим пріоритетом. Але, крім безпеки, ми прагнемо забезпечити їм майбутнє. Для цього потрібні ґаджети для навчання. За підтримки іноземних партнерів моя Фундація вже зібрала й передала учням і вчителям близько 50 000 ноутбуків і планшетів. Однак існує критична потреба до кінця цього року – ще 100 000 пристроїв. Тому в співпраці з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством освіти і науки ми створили “Коаліцію девайсів”, щоб залучити всіх, хто може допомогти. І вже маємо перші результати», — зазначила Олена Зеленська, Перша леді України, засновниця Фундації Олени Зеленської.

Пристрої розподілять між десятьма областями, у яких навчання відбувається у змішаному та дистанційному форматі. Найбільше техніки отримають учні з Харківської, Запорізької, Херсонської та Донецької областей, де навчання виключно у формі онлайн.
«Розвиток людського капіталу — один із наших головних пріоритетів. Світ активно розвивається, і наші діти мають продовжувати здобувати освіту попри виклики повномасштабної війни. Наше завдання — забезпечити їх необхідною технікою. Це важливо, оскільки багато школярів перебувають на прифронтових або деокупованих територіях і здобувають онлайн-освіту. Завдяки освітнім ініціативам та підтримці партнерів Україна отримала нову партію пристроїв, які дозволять дітям відвідувати уроки, стежити за новинами та спілкуватися з друзями», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

У 2023 році компанія Amazon приєдналася до проекту «Laptops for Ukraine», який запроваджено за ініціативи Digital Europe, Мінцифри та Єврокомісії. Його мета — забезпечити школи та лікарні технікою для якісного доступу до Інтернету.
Також у межах «Коаліції девайсів» компанія Amazon погодилась передати ще 700 девайсів. Це відбулося за сприяння Фундації Олени Зеленської, Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства освіти і науки України.
На сьогодні потреба у технічних засобах для дистанційного навчання школярів становить майже 350 тисяч пристроїв. На офіційному дашборді МОН України можна переглянути загальна потребу та кількість переданої техніки для освітян у 2022-2024 роках.

Нагадаємо, у січні 2024 року Мінцифри, МОН та Фундація Олени Зеленської запустили роботу Коаліції девайсів. Мета проекту — об’єднати організації, бізнес, уряди країн та меценатів, щоб забезпечити необхідною технікою українських учнів та вчителів.
За матеріалами Урядового порталу

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
19.03.2024