У запорізьких школах пропонують запровадити традиції козацької педагогіки

16 травня на базі спеціалізованої школи «Козацький ліцей» відбувся семінар «Козацька педагогіка. Шляхи та перспективи», участь в якому взяли представники закладів освіти міста, громадських організацій, педагоги Всеукраїнської федерації «Спас».

Учасники семінару говорили про важливість збереження традицій народного побуту козацької доби, освіти й гартування молоді. Президент ГО «Всеукраїнська федерація «Спас» Олександр Притула розповів про дослідження щодо традицій української козацької педагогіки, поділився досвідом створення мережі гуртків, в яких дітей залучають до вивчення народних традицій та історії, вчать елементів козацького бою, спілкування з природою.

Досвідом впровадження традицій українського козацтва в освітній процес поділилася директор Козацького ліцею Оксана Губіна.
Участь у семінарі взяла також депутатка обласної ради Ірина Півень. Вона зазначила, що збереження національних традицій є дуже важливою складовою популяризації української культури як в середині країни, так і за її межами.

- Сьогодні Україна задає тренди для всього світу, розкриває себе як держава вільних людей, люблячих свою Батьківщину, що з повагою ставляться до народних традицій. Ми не перший рік впроваджуємо в систему освіти традиції та культурні надбання козацької доби. Вони мають успіх і сьогодні надихають кожного з нас, нашу молодь у волонтерстві, доброчинності, у захисті нашої Батьківщини, - зазначила Ірина Півень.

Вона також зауважила, що учасники семінару дійшли спільної думки про важливість розробки й впровадження обласної програми підтримки й розвитку традицій козацтва, що цілком природно для Запорізького краю. Ця ініціатива обов’язково знайде відгук у депутатського корпусу обласної ради, - підкреслила Ірина Григорівна.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
17.05.2023