У Запорізькій облраді розпочинають розробку антикризових заходів в умовах недовиконання доходів обласного бюджету та дефіциту фінансування медицини

Запорізька обласна рада наполягає на необхідності проаналізувати фінансово-економічний стан Запорізької області та дати обґрунтований прогноз її подальшого розвитку на 2020 рік.  Про це йдеться в протокольному дорученні Запорізькій обласній адміністрації, підписаному першим заступником голови Запорізької обласної ради Єгором Семенковим. Адже, за офіційною інформацією Запорізької обласної державної адміністрації, станом на 01.03.2020 року, недовиконання доходів обласного бюджету за січень-лютий поточного року складає 60,3 млн. грн.

Окрім цього, дефіцит фінансування медичної галузі області перевищує 480 млн. грн. Не до кінця вирішеним залишається й питання фінансування заходів протидії поширенню та усунення наслідків пандемії вірусу COVID-19.

- В усьому світі, у тому числі в Україні, спостерігаються тенденції економічної кризи, падіння темпів росту ВВП та економіки взагалі. На жаль, прогнози для економіки Запорізької області також невтішні. Тому ми маємо дивитись на перспективу і застосовувати запобіжні заходи вже сьогодні. Щонайменше, в нас повинен бути план виходу з кризової ситуації і, бажано, резервні ресурси для підтримки малого та середнього бізнесу, адміністративні механізми підтримки промисловості і сільгоспвиробників, - зазначив Єгор Семенков.

Одним з найефективніших варіантів він вважає розвиток внутрішнього ринку виробництва і споживання товарів та послуг.

- Відповідно, для цього з боку влади повинні бути зроблені перші кроки. І робити їх треба зараз, не відкладаючи все на потім. Потім часу на розкачку не буде. Наших виробників потрібно зорієнтувати і підтримати сьогодні. І не останню роль тут повинні відіграти представники влади на місцях, адже в кожному місті обласного значення і, в першу чергу, в обласному центрі, є потужні департаменти економічного розвитку, до компетенції яких якраз і входить аналіз та імплементація макро- і мікроекономічних показників, - зазначив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков.  

Тому в протокольних дорученнях Запорізькій обласній державній адміністрації зазначено, що у термін до 30 квітня 2020 року повинні бути підготовлені і подані у письмові формі до Запорізької обласної ради такі аналітичні дані: прогноз можливого зростання чи падіння економіки Запорізької області, основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку області; прогноз можливого подальшого недовиконання доходів обласного бюджету; загальні показники доходів і видатків обласного бюджету; показники дефіциту (профіциту) місцевого бюджету; відхилення оцінки основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку Запорізької області від прогнозу, врахованого при складанні обласного бюджету на 2020 рік та аналіз стану та тенденції соціально-економічного розвитку Запорізької області.

На підставі цього аналізу - розробити та надати план дій, заходів та пропозицій щодо розв’язання та подолання проблем розвитку області, у тому числі щодо фінансового забезпечення заходів соціально-економічного розвитку в межах Запорізької області; щодо вирішення питання недовиконання доходів обласного бюджету; щодо недофінансування медичної галузі області; щодо забезпечення фінансування заходів протидії поширенню та усунення наслідків пандемії вірусу COVID-19.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
08.04.2020