У Запорізькій області вивчають можливості модернізації регіональних пасажирських перевезень залізничним транспортом

Заступник голови Запорізької обласної ради Геннадій Фукс взяв участь у робочій зустрічі, присвяченій питанням покращення приміського залізничного сполучення в регіоні.

Нарада з питань модернізації регіональних пасажирських перевезень залізничним транспортом в Запорізькій області відбулася під головуванням очільника облдержадміністрації Олександра Старуха.

У ній також взяли участь представники місцевих громад, Регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Українська залізниця», структурних підрозділів облдержадміністрації.

Учасники зустрічі обговорили поточний стан приміського залізничного сполучення в Запорізькій області та пропозиції щодо реалізації пілотного проєкту з залученням міжнародних партнерів до оновлення рухомого складу «Укрзалізниці».

Нагадаємо, минулого тижня це питання обговорювалося на нараді в Міністерстві інфраструктури, у якій також брав участь заступник голови обласної ради Геннадій Фукс. Сьогодні до обговорення долучилися і представники громад, адже проєкт передбачає співучасть регіональних та місцевих бюджетів.

Учасники робочої зустрічі висловили свої пропозиції та зауваження щодо реалізації пілотного проєкту та інших можливостей модернізації регіональних пасажирських перевезень залізничним транспортом територією області.

Як зазначали учасники наради, потреба у приміському залізничному сполученні є. Особливо це стосується південних територій, де пасажиропотік у курортний сезон зростає в кілька разів. Тому питання є актуальним, але потребує детального опрацювання.

-Тема складна, адже потребує залучення коштів місцевих бюджетів, оновлення нормативної бази, юридичного врегулювання. Вивчити її необхідно дуже ретельно, враховуючи економіку процесу та соціальну значущість послуги. Тому будемо працювати далі обов’язково в консультаціях з експертами та представниками громад, – зазначив заступник голови обласної ради Геннадій Фукс.

Зазначимо, що за даними регіональної філії «Придніпровська залізниця» без кардинального оновлення рухомого складу до 2028 року приміське залізничне сполучення в Запорізькій області може припинити своє функціонування.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
23.11.2021