У Запорізькій області може з’явитися село Чехоград

Запорізька обласна рада подала до розгляду проєкт рішення «Про порушення клопотання щодо перейменування села Новгородківка Мелітопольського району Запорізької області». У разі підтримки депутатами цього проєкту, клопотання щодо перейменування буде направлено до Верховної Ради України.

Село Новгородківка входить до складу Семенівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області. Назву Новгородківка село отримало в 1946 році. Проте, історична назва села – Чехоград. Воно було засноване в 1869 році в результаті масової міграції чехів із чеських областей Богемії та Моравії, а також кримських чехів із Перекопського повіту.

Саме тому на загальних зборах громадян села (протокол від 16.12.2019) було вирішено: перейменувати село Новгородківка Мелітопольського району Запорізької області на історичну назву – Чехоград. Також прийняті відповідні рішення Семенівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області від 30.01.2020 № 16-02/20 «Про звернення до районної ради про перейменування села Новгородківка Мелітопольського району Запорізької області» та Мелітопольської районної ради Запорізької області від 25.02.2020 № 3 «Про надання згоди на перейменування села Новгородківка Семенівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області».

10 червня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою депутати розглянули та підтримали це рішення.

З огляду на звернення Мелітопольської районної ради до Запорізької обласної ради, а також з метою врахування думки громади села Новгородківка  Семенівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області, проєктом рішення пропонується порушити клопотання перед Верховною Радою України про перейменування села Новгородківка Семенівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області на село Чехоград.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
10.07.2020