У Запоріжжі презентували книгу реальних історій про героїв війни

Нове видання «Біль війни» було видано в рамках обласної програми на підтримку місцевих авторів.

Книга складається з двох частин. Перша містить хронологію початку повномасштабної війни та запеклих боїв українських оборонців з російськими окупантами під Києвом та на півдні України. У другій частині збірки зібрані спогади героїв проєкту «Галерея історій». 

«Біль війни» -  спільний проєкт Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки і громадської організації «Запорізька бібліотечна асоціація». Його мета – збір і фіксація життєвих історій людей, які водночас схожі і разом з тим унікальні. Це історії з  життя учасників подій, які  долають труднощі, переосмислюють минуле, розмірковують про майбутнє України.

У книзі представлено реальні історії 13 військових, волонтерів, вимушених переселенців з окупованих територій, діячів культури і науковців про початок повномасштабної війни, про втрати, біль, розлуки та тривоги. Кожна з них наповнена реальними емоціями, почуттями, діями та рішеннями. Героїнею одного з таких інтерв’ю стала голова Запорізького обласного осередку Національної спілки письменників України, депутатка обласної ради Ольга Стадніченко.

У презентації збірки, яка відбулася в арт-просторі КЗ «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека» ЗОР,  також взяли участь волонтерки Любов Леонова та Олена Шевчук, директор Департаменту культури та інформаційної політики Владислав Мороко, видавці.

250 примірників некомерційного видання передані до обласної бібліотеки, 20 екземплярів направлять до “Бібліотеки Нескорених”, з якої потім книги  розійдуться деокупованими містами та селищами.

-Це дуже цінна робота, яку слід обов’язково продовжити й переосмислити, - переконана Ольга Стадніченко. – Перші інтерв’ю, які увійшли до видання, були емоційними і це дорогоцінний матеріал для дослідників війни за реальними історіями очевидців. Було би добре зробити книгу для електронного читання, аби збільшити її аудиторію.

фото з сайту ЗОВА

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
09.01.2023