У Запоріжжі презентували Довідник з безбар’єрності – гід з толерантної взаємодії, створений за ініціативи першої леді України Олени Зеленської

Презентація відбулася в рамках конференції «Безбар’єрна Україна», у якій взяли участь депутатки обласної ради, представниці депутатської групи «Рівні можливості» Оксана Бугайчук, Алевтина Лепетченко та Світлана Македонська.

Попри воєнний стан в Україні та складну ситуацію в регіоні, ініціатори руху вже сьогодні говорять про відновлення країни з дотриманням філософії безбар’єрності та розбудови суспільства, в якому людина та її інтереси стають в центрі уваги громадських та політичних процесів. Тож учасники конференції обговорили важливі аспекти доступності, створення міського середовища дружнього до маломобільних груп населення, визначили рівні відповідальності в реалізації політики безбар’єрності між громадськістю та місцевими органами влади. Окремо присутні зупинилися на регіональних планах щодо відбудови України з урахуванням стратегії безперешкодного доступу всіх груп населення до різних сфер життєдіяльності.

Учасникам конференції презентували «Довідник безбар'єрності», який створено за ініціативи першої леді України Олени Зеленської та «Альбом безбар’єрності» - ілюстрований посібник з рекомендаціями та конкретними прикладами, як зробити середовище комфортним та доступним для всіх верств населення. Організатори сподіваються, що він стане в пригоді громадським активістам, вчителям, лікарям, соціальним працівникам та службовцям місцевого самоврядування, які мають стосунок до безбар’єрності.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
04.05.2023