У Запоріжжі науковці, освітяни, представники бізнесу та влади обговорюють можливості інтеграції для розвитку економіки країни
У Запорізькому національному університеті відбувся X Міжнародний круглий стіл «Інтеграція освіти, науки і бізнесу». У роботі круглого столу взяв участь заступник голови Запорізької обласної ради Геннадій Фукс.
Ювілейне десяте засідання Міжнародного круглого столу «Інтеграція освіти, науки і бізнесу» у Запорізькому національному університеті цього року присвятили 30-річчю незалежності України та 30-річчю економічного факультету Запорізького вишу.
Як зазначив у вітальному слові заступник голови Запорізької обласної ради Геннадій Фукс, те, що економічний факультет ЗНУ та Україна як незалежна держава є ровесниками, символічно.
-Молода країна могла здобути реальну незалежність лише завдяки економіці. Країна потребувала фахівців, які могли б вибудовувати нові процеси й керувати новими економічними моделями. І тут навчалися перші економісти-романтики, які мріяли освоїти нову на той час науку і побудувати нову Україну. На жаль, реальність зменшила ентузіазм у цих романтиків. У країні за ці роки було занадто багато політики й популізму і недостатньо розуміння важливості економіки як науки. Нам потрібні сильні економісти, які зможуть змінити ситуацію. Тому такі заходи, які сьогоднішній круглий стіл, дуже актуальні та важливі, – зазначив Геннадій Фукс.
Сьогодні за круглим столом у ЗНУ зібралися науковці, освітяни, представники бізнесу, влади, громадського сектору. Серед питань, що винесені на обговорення: проблеми інтеграції освіти, науки та бізнесу; напрями інтеграційних процесів; перспективи співробітництва науки і бізнесу; нова траєкторія співробітництва «Україна – ЄС» та інш.
До дискусії в режимі онлайн конференції долучилися науковці з інших міст України та країн світу.
Як підкреслила декан економічного факультету ЗНУ Алла Череп, наука має бути дороговказом для розвитку економіки країни. Саме тому економічний факультет приділяє багато уваги співробітництву з підприємствами, представниками бізнесу, міжнародних організацій. Виш активно працює в грантових програмах, студенти мають можливість практикуватися на великих регіональних підприємствах, факультет активно працює з обласними програмами розвитку. Серед останніх здобутків – робота в межах міжнародного проєкту «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні».
Як зазначив перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, саме практичні рекомендації представникам бізнесу, влади, громадського сектору стануть найкращим результатом роботи круглого столу.
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради