У період дії воєнного стану пенсії українцям з тимчасово окупованих територій та районів бойових дій призначатимуть незалежно від дати звернення до ПФУ

Відповідний Закон ухвалила Верховна Рада України.

20 березня 2023 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пенсії особам, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії» (законопроект за реєстр. № 8198). Про це повідомляють у Комітеті ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Українці, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, де ведуться бойові дії, з об'єктивних причин не можуть звернутись до органів Пенсійного фонду України за обчисленням та виплатою пенсій по досягненню пенсійного віку, оскільки ці органи там не працюють. Крім того, через російську військову агресію громадяни, що знаходяться на відповідних територіях, не встигають вчасно звернутися за належною їх пенсією.

Тому Верховна Рада України прийняла Закон, який передбачає, що тимчасово, у період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування пенсія призначається незалежно від дати звернення.

Відповідно до прийнятого Закону, пенсія призначатиметься:

  • за віком – з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку;
  • по інвалідності – з дня встановлення інвалідності;
  • у зв'язку з втратою годувальника – з дня, що настає за днем смерті годувальника;
  • за вислугу років – з дня, наступного за днем звільнення з роботи, яка дає право на таку пенсію, але не раніше 24 лютого 2022 року.

Норми Закону розповсюджуються також на громадян, які проживали на тимчасово окупованих територіях або на територіях, де велися бойові дії та покинули їх.

Джерело: прес-служба Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

Дата публікації: 
27.03.2023