У комунальних закладах обласної ради в молодому поколінні виховують відчуття патріотизму

Протягом лютого у КЗ "Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Козацький ліцей ліцеї діє виставка «Фактор свободи».

Організаторами заходу виступили Український інститут національної пам'яті та Центр досліджень визвольного руху. Активно сприяли та допомогли у проведенні виставки у Козацькому ліцеї представники КЗ «Обласний центр патріотичного виховання молоді» Запорізької обласної ради.
Виставка присвячена трьом видатним українцям – Мазепі, Петлюрі та Бандері. Її основною темою є ідея свободи, яку наші предки відстоювали все життя та боролися за незалежність і право на самовизначення українського народу.
Вчителі історії освітнього закладу проводять екскурсії для відвідувачів, детально розповідають про життя історичних постатей та відповідають на запитання учнів.

Для розширення аудиторії та зацікавлення серед молоді, автори інтерпретували деякі з експонатів під сучасний мотив: спробували уявити, який вигляд могли б мати профілі у фейсбуці Мазепи, Петлюри та Бандери, які місця показала б їхня гугл-мапа, кого б вони «зафрендили», а також показати світло та тіні ключових рішень цих історичних постатей.

- Вивчаючи історію на заняттях, діти не мають можливості так глибоко зануритися в події тих часів. А під час виставки вони отримали змогу поставити питання, поцікавитися найголовнішими для себе моментами. Педагоги ліцею не нав’язують свою думку – ми лише об’єктивно надаємо інформацію, а молоде покоління самостійно дає оцінку тим подіям та вчинкам людей. Дорослішаючи, наші учні зможуть використати цей досвід. Діти України мають знати, хто творив нашу історію, - зазначила директор КЗ "Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Козацький ліцей" Оксана Губіна.

Фото: з сайту Козацького ліцею

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
22.02.2021