У 2024 році зміниться порядок виплат для ВПО: Які категорії зможуть отримати допомогу

З 1 квітня допомогу автоматично продовжать для українців, чий майновий стан потребує додаткової підтримки.

Про те, як працюватиме система надання державної допомоги для вимушено переміщених осіб повідомили у Департаменті соціального захисту населення ОДА.

Так, на лютий допомогу подовжено, а з 1 березня автоматично подовжать виплати лише для певних категорій ВПО:

непрацюючим пенсіонерам, які отримують пенсію менш як 9444 гривень; людям з інвалідністю першої та другої групи; дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування; прийомним батькам та вихователям дитячих будинків сімейного типу, а також дітям з інвалідністю та тяжкохворих дітей.

-Всім іншим внутрішньо переміщеним особам виплати можуть подовжити на підставі заяви. Люди повинні звернутися до управління соціального захисту населення і там перевірять їх право, - розказала заступниця директора Департаменту Катерина Кривошей.

Умова продовження виплат на додаткові 6 місяців – те, що розмір доходу в таких родинах не перевищує 9 444 грн на одну особу (це дорівнює чотирьом прожитковим мінімумам для осіб, що втратили працездатність, або, скажімо, 37 776 грн на родину з 4-х осіб).

Так, ще на 6 місяців зможуть отримати виплати для ВПО ті родини, у яких є діти до 14 років, які не мають змоги відвідувати виховні та навчальні заклади або навчання відбувається в змішаному форматі (офлайн та онлайн), через що батьки не мають можливості працювати.

Зокрема, право на продовження допомоги матимуть родини ВПО з дітьми до 14 років, які проживають в зоні активних чи можливих бойових дій. А також ті родини з дітьми до 14 років, які проживають в умовно безпечних регіонах та ін. Також на допомогу можуть розраховувати люди, які повернулися з-за кордону та потребують додаткової фінансової підтримки від держави. При цьому, за виплатою допомоги до підрозділів соціального захисту може звернутися лише один член родини, але на всіх членів сім’ї.

Звертатись для допомоги для ВПО за новими умовами, визначеними з 1 березня, родини можуть вже починаючи з 1 лютого 2024 року.

Довідково: За даними Департаменту соціального захисту населення ОДА, у Запорізькій області проживають 230 тисяч ВПО. З них 130 тисяч людей отримують фінансову допомогу від держави. Сума яка витрачається на щомісячні виплати в області становить 380 млн грн.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
06.02.2024