Тривалий майновий процес зрушив з місця

Сьогодні за участі першого заступника голови облради Людмили Любім в облдержадміністрації відбулася нарада щодо погодження проєкту розпорядження КМУ про передачу до спільної власності територіальних громад області нерухомого державного майна по вул. Ленській 45 на Великому Лузі.

Нагадаємо, що на третій позачерговій сесії депутати облради надали згоду на прийняття майна колишнього санаторію «Великий Луг» до спільної власності громад області. Контроль за виконанням цього рішення та наданням Кабінету Міністрів відповідних документів, передбачених чинним законодавством, що обумовлюють передачу майна, визначеного цим рішенням, було покладено на Запорізьку обласну державну адміністрацію. Під час сьогоднішньої наради присутні обговорили усі заходи, виконані до цього часу, та наступні кроки для остаточного завершення тривалого майнового питання.

Наразі Мінекономіки розробило відповідний проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України, який облдержадміністрація погодила без зауважень. Надалі Мінекономіки має узгодити проєкт розпорядження з низкою Міністерств та подати його до Кабінету Міністрів України для прийняття відповідного рішення.

Передане до спільної власності громад області майно колишнього санаторію «Великий Луг» мають закріпити на праві оперативного управління за комунальним закладом вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР – 9 будівель, а п’ятиповерховий лікувальний корпус № 1 – за КНП «Госпіталь ветеранів війни» ЗОР ( госпіталь знаходиться у цьому приміщенні з 2001 року).

Як прокоментувала результати наради в обласній державній адміністрації Людмила Любім, обласна рада зацікавлена у тому, аби тривалий майновий процес завершився з найбільшою користю для громади:

 - Процес передачі майна завжди непростий і довготривалий. Враховуючи те, що у будівлях, які планують передати до спільної власності, сьогодні знаходиться обласний госпіталь для ветеранів війни, обласна рада зацікавлена у тому, аби прискорити цей процес. Наявність майна чи договорів про оренду – одна з умов для подовження ліцензій медичному закладу, а отже – це важливе питання для подальшого функціонування госпіталю та його розвитку. Крім того, тут же, на території колишнього санаторію, Хортицька академія має намір створити центр реабілітації. Це два дуже важливі проєкти. Сподіваюсь, що Кабінет Міністрів прийме необхідні рішення і зовсім скоро ми вже будемо говорити про перспективи їх реалізації, - наголосила Людмила Любім.

Нагадаємо, що нерухоме майно по вул. Ленській, 45 у м. Запоріжжя свого часу належало ПАТ «Приазовкурорт». За рішенням суду його повернули у власність держави. 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
23.10.2021