Трудовий колектив єдиного навчального закладу в області, що опікується дітьми з аутизмом, отримав відзнаку від обласної ради

КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Оберіг» Запорізької обласної ради надає освітні послуги дітям, що потребують корекції інтелектуального розвитку, а також здійснює психологічну та педагогічну реабілітацію учнів.

2 квітня відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН визначено Днем поширення інформації про проблему аутизму. Тому саме сьогодні до Оберегу завітали перший заступник голови облради Людмила Любім, представники благодійних і громадських організацій, освітніх і реабілітаційних закладів.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток сфери спеціальної освіти, створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами й дітей з розладами спектру аутизму та з нагоди Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм Людмила Любім вручила трудовому колективу освітнього закладу Подяку голови Запорізької обласної ради Олени Жук:

-Ми вже були у вашому закладі минулого року  й пам’ятаємо як невпевнено ви робили перші кроки. З острахом в очах і батьків, і педагогів перші дітки заходили до навчального класу, який на той час був лише один. І ми бачимо сьогодні посмішки на обличчях, радісні очі та ваші значущі здобутки – вже 5 класів працюють з дітками з аутизмом, - зазначила вона.

Вона також додала, що спільними зусиллями громади, педагогів і реабілітологів, батьків і суспільства в цілому ми маємо досягнути результату – забезпечити цим учням особисту реалізацію та надати усі можливості, щоб вони стали щасливими людьми.

Директор Оберегу Ірина Кочкіна розповіла присутнім про головні напрямки діяльності школи: у закладі навчається 183 учні, які мають особливі освітні потреби. В класах для дітей з інтелектуальними порушеннями – 157 (86%) учнів, з них для дітей з розладами спектра аутизму – 37 (20%) та 26 (14%) – із затримкою психічного розвитку. У минулому навчальному році вперше у місті Запоріжжі та й області загалом відкрито клас для дітей з інтелектуальними порушеннями, які мають розлади аутистичного спектра. Сьогодні тут навчаються 29 дітей з такою нозологією. Нормативна наповнюваність класу – 6 учнів. На базі інтернату є усі необхідні умови для перебування дітей – від навчання та фізичних вправ до харчування й сну.

Мама одного з вихованців Ганна Тітова під час урочистої частини подякувала педагогам за їх старання, працю і терпимість й зазначила, що найважливіше це те, що її син у стінах закладу отримує любов, увагу, доброту та турботу.

Для гостей провели екскурсію та запросили на відкритий урок, де вихованці інтернату змогли похизуватися своїми вміннями та досягненнями.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
02.04.2021