Тариф на послуги з розподілу природного газу АТ «Запоріжгаз» має бути справедливим

 «Запоріжгаз» опублікував  проєкт структури тарифу на послуги з розподілу природного газу на 2022 рік, згідно з яким з наступного року планується зростання ціни на послугу  з 0,92 грн до 2,69 грн  за 1 куб м.

 В розрахунках газопостачальника, згідно з проєктом структури тарифу, заплановано збільшення оплати праці працівникам на 107% та нові статті витрат. 

Для населення, запорізьких промислових підприємств, а також комунальних та бюджетних установ запровадження такого тарифу означатиме, що  платити за розподіл газу доведеться майже в 3 рази більше ніж зараз. 

Новий тариф обговорювали під час наради, яка  відбулася за участі заступника голови обласної ради Владислава Куценка та керівників обласних медичних закладів та установ.

- Ми вважаємо, що зростання тарифу на 192%,  яке пропонує АТ «Запоріжгаз», є неприпустимим, оскільки нанесе колосальний удар по людях, по комунальній сфері, по економіці Запорізького регіону. За попередніми розрахунками, це призведе до додаткових витрат споживачів  у розмірі 1,8 млрд гривень. Більш того, проаналізувавши проєкт структури тарифу, ми вважаємо, що його окремі статті є необґрунтовано завищеними або «задвоєнними».  Обласна рада наполягає на тому, аби тариф на послуги з розподілу природного газу АТ «Запоріжгаз» був справедливим, - зазначив Владислав Куценко.

За переконанням посадовця, АТ «Запоріжгаз» має перерахувати тариф на розподіл природного газу на 2022 рік на рівні не вище 0,98 грн за 1 куб м. Вже найближчим часом Запорізька обласна рада та КНП направлять  відповідні зауваження до АТ «Запоріжгаз» та контролюючих органів.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
27.10.2021