Свої фінансові можливості та потреби на наступний рік озвучили заклади культури обласної ради

Зважаючи на те, що рік добігає кінця, депутатський корпус обласної ради активно формує бюджет області та заслуховує фінансові плани комунальних закладів та установ, а також некомерційних підприємств облради на наступний рік.

Сьогодні свої фінансові плани представили керівники 16 обласних закладів сфери культури.

Їх заслухали та внесли свої зауваження  перший заступник голови обласної ради Людмила Любім, депутат ради, голова бюджетної комісії Володимир Кюрчев, начальник управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджету Оксана Клиба. На засіданні також були присутні директор департаменту фінансів ЗОДА Сергій Медвідь та директор департаменту культури, інформаційної політики обласної державної  адміністрації Владислав Мороко й інші.

Головна проблема в усіх спільна – недостатнє фінансування. Керівники комунальних закладів  скаржилися на підвищення цін на комунальні послуги. На що Людмила Любім прокоментувала, що така ситуація складається у всіх, і рішення у цьому питанні доведеться шукати разом.

Також спільною проблемою підприємств є відсутність належної протипожежної системи та дороговартісне її придбання.

Заклади культури надали фінансову звітність за цей рік - обсяги фінансування, надходження та видатки. Також презентували заплановані заходи на наступний рік – оплата комунальних послуг, виконання ремонтних робіт, матеріально-технічне оснащення, виплата заробітних плат працівникам, реалізація різного роду проєктів і т.д.

Людмила Любім вкотре закцентувала увагу присутніх, що коштом обласного бюджету часто виконуються ремонтні роботи у приміщеннях, які не є власністю обласної ради, адже заклади культури їх орендують, і це є великим недоліком, який треба усувати.

Володимир Кюрчев у свою чергу зазначив, що усі підприємства мають оптимізувати свої бюджети, жорсткіше відстежувати, куди саме витрачаються бюджетні кошти та визначати найпріоритетніші напрямки і використовувати кошти «з розумом», адже головною метою діяльності комунальних закладів та установ є їхній постійний розвиток.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
10.11.2021