Світлана Македонська: питання освіти мають стати пріоритетними для обласної влади та держави

Голова постійної комісії з гуманітарних питань, депутатка обласної ради Світлана Македонська, прокоментувала роботу очолюваної нею комісії у складних умовах воєнного стану.

За її словами, складна ситуація в Запорізькій області вплинула також і на роботу постійної комісії.Проте депутати намагалися вчасно відповідати на виклики часу й запити громадян. Одне з пріоритетних – питання організації освітнього процесу у навчальних закладах області в умовах війни. Так, депутати постійної комісії брали активну участь у засіданнях Департаменту освіти і науки ЗОВА з проблемних питань напрямку, проводили зустрічі з керівниками громад щодо розв’язання гуманітарних проблем.

– Серед питань, до розв’язання яких долучалися депутати, – фінансування обласних програм, формування переліку майна, пошкодженого ворогом. Спільними зусиллями вдавалося організувати освітній процес для більшості шкіл області і я вдячна нашим педагогам за відданість справі. В обласному центрі було організовано роботу освітніх хабів для вчителів та обласних навчальних закладів, які переїхали до Запоріжжя з окупованих громад. За підтримки міжнародних фондів, міністерства, сприяння профільного департаменту надано технічну можливість для їх роботи у дистанційному режимі. Нам вдалося втримати контингент учнів, хоча, на жаль, близько 7 відсотків від загальної кількості школярів з різних причин сьогодні не включені до освітнього процесу. Їх повернення має стати важливим завданням для влади у наступному навчальному році, очевидно вже зараз необхідно працювати й над розробкою нових обласних програм, – прокоментувала Світлана Македонська.

Зниження кількості учнів вплинуло й на обсяг освітньої субвенції в цьому році, вона на 20% менше від загальної потреби комунальних освітніх закладів області, – звертає увагу голова постійної комісії. Освітня субвенція не передбачає коштів на відновлення пошкодженого майна. До того ж всі сподіваються на звільнення окупованих територій найближчим часом, тому слід розраховувати і на повернення учнів за шкільні парти. Тобто до кінця поточного року є потреба у додатковому фінансуванні галузі.

– Зміни до бюджетного кодексу передбачають, що залишки освітньої субвенції повертаються до державного бюджету. Їх можна було б використати саме на відновлення освітньої інфраструктури. Є нагальна потреба у закупці нових шкільних автобусів, відновлення матеріального оснащення. Все це буде важливо для повернення освітнього процесу до деокупованих громад. Це дуже важлива складова майбутнього розвитку територій. І це ті питання, на яких зосереджуються й члени постійної гуманітарної комісії у співпраці з департаментом освіти і науки, – акцентує депутатка.

Крім того, постійна комісія опрацювала й подала на розгляд сесії обласної ради декілька проєктів рішень.

– Всі ми сподіваємось на Перемогу, повернення додому наших колег, які зі зброєю в руках боронять країну, покращення безпекової ситуації й повернення до більш активної роботи в складі постійної комісії з гуманітарних питань та у звичному сесійному режимі, - наголошує Світлана Македонська.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
09.01.2023