Стартувала масштабна інформаційна кампанія «Безпека вдома під час війни»

Вона покликана підвищити обізнаність українців із правил безпечної поведінки з генераторами, газовими пальниками, системою пічного опалення та свічками у разі відсутності електроенергії та тепла.

Інформаційну кампанію впроваджує Державна служба України з надзвичайних ситуацій спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

За інформацією ДСНС з початку 2023 року в Україні зафіксовано 2710 пожеж. Значна частина з них — це побутові пожежі, спричинені неправильним використанням альтернативних засобів обігріву та освітлення. За даними Міністерства охорони здоров'я України, у період з листопада по грудень 2022 року встановлено 868 випадків отруєнь чадним газом, з них 215 постраждалих — це діти. Недостатня обізнаність людей щодо того, як користуватися цими приладами, заподіює непоправну шкоду майну та здоров’ю українців, а часто й коштує життя.

У межах інформаційної кампанії, креативну та медійну частину якої розробила та реалізовує консалтингова агенція One Health, українцям нагадуватимуть про потребу дотримуватися правил безпеки. Головні правила поводження з генераторами, газовими пальниками, системою пічного опалення та свічками — громадяни матимуть змогу почути по радіо, побачити в телеефірі, в інтернеті, а також у під’їздах будинків, ліфтах та на зовнішніх рекламних носіях.

Ще одним напрямом у межах інформаційної кампанії стане розроблення матеріалів для дітей, що допоможуть засвоїти важливі правила безпеки вдома під час війни та заохочуватимуть їх ділитися отриманими знаннями зі своїми батьками.

Дотримуйтеся таких правил безпеки:

  • Генератор виділяє чадний газ, тому має розміщуватися лише на вулиці, на відстані щонайменше 6 метрів від вікон та дверей.
  • Туристичні пальники небезпечні для використання вдома! Вмикайте надворі або у вентильованому приміщенні. Користуйтеся тільки сертифікованими та дотримуйтеся інструкції виробника. Газові пальники призначені для розігріву їжі тільки в невеликому посуді. Гріти щось довго - небезпечно!
  • Перевірте пічку та димохід перед початком використання. Якщо димохід непрочищений, а на пічці є тріщини, буде біда!
  • Свічка має стояти на стійкій поверхні якомога далі від легкозаймистих матеріалів.
  • Одночасно вмикати всі прилади вдома небезпечно — це може перевантажити електромережу.

Більше про правила безпеки вдома у разі відключень електроенергії можна прочитати за посиланням.

Джерело: прес-служба ДСНС

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
23.01.2023