Сорок вісім нових Центрів життєстійкості відкрилися по всій Україні та приймають відвідувачів

З 1 травня Центри життєстійкості запрацювали у 22 областях України. Всього таких просторів наразі 68. Ще 132 запрацюють упродовж року. Кожен такий Центр облаштований за принципами доступності та безбар’єрності – аби кожен житель громади міг прийти і отримати тут необхідну підтримку.
З-поміж відкритих Центрів двоє відкрилися у релокованих громадах - Сартанській (Донецька область) – на Львівщині та Мелітопольській (Запорізька область) – у Запоріжжі. 
“Ми маємо Центри життєстійкості, які надають послуги вже по всій Україні. Зокрема, у прифронтових зонах, на деокупованих територіях, у вимушено переміщених громадах. Усі ці осередки – це насамперед люди, які знаходять опору, морально відновлюються та разом вчаться бути стійкими. Наша амбітна мета як Міністерства – щоб кожен, незалежно від місця проживання, мав доступ до такого простору,” – розповіла Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.
За даними дослідження психічного здоров’я українців компанії Gradus  (березень 2024), 77% опитаних переживали останнім часом стрес або сильну знервованість. Найпоширеніші емоції у людей, незалежно від місця проживання, – втома та напруженість. При цьому, рівень надії знижується. 
Центри життєстійкості, ініційовані Мінсоцполітики України в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Олени Зеленської – відповідь на цю проблему. 
Мета роботи таких просторів – допомогти кожному мешканцю громади долати стрес, відновлюватися після кризових подій та, попри усі виклики, залишатися включеним в активне життя.
Активності та тренінги Центрів життєстійкості спрямовані на ветеранів, військових та їхніх рідних, вимушених переселенців, сім’ї з дітьми. При цьому, кожна людина, якій потрібна консультація психолога, група взаємопідтримки, або допомога з різних соціальних питань, також може отримати тут необхідну підтримку. 
Список та адреси діючих центрів життєстійкості доступні на сайті Мінсоцполітики.
Запорізька область:
Мелітопольська міська територіальна громада – місто Запоріжжя, просп. Соборний, буд. 143/вул. Новицького Якова, буд.7
Широківська сільська територіальна громада - с. Широке, вул. Центральна, 2.

Дата публікації: 
07.05.2024