Соціальні гарантії ветеранів – збережено

Уряд України напередодні Дня Перемоги потурбувався про ветеранів та інші вразливі категорії населення, які були безпосередньо пов’язані з важкими подіями визволення українського народу з-під ярма окупації.

Так, розмір і терміни цьогорічних разових виплат врегульовано постановою від 08.04.2020 № 325 «Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».

- Подвиг героїв-визволителів і тих, хто постраждав від нелюдських дій нацистів, не має строку давності. Тож, підтримка і соціальні виплати до Дня Перемоги – святий обов’язок держави, який вона сумлінно виконує. Ми щиро співчуваємо всім, хто став жертвами нацистів, за те, що їм довелось пережити, і вдячні ветеранам за їхню мужність, - зазначила голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

Грошову допомогу до 5 травня в зазначених обсягах отримають:

  • особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: I групи — 4 421 гривня; II групи — 3 906 гривень; III групи — 3 391 гривня;
  • учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та колишні неповнолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1 491 гривня;
  • особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 4 421 гривня;
  • члени сімей загиблих і дружини (чоловіки) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 966 гривень;
  • учасники війни та колишні в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особи, яких було насильно вивезено на примусові роботи, діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 612 гривень.

Загальний обсяг асигнувань з дербюджету складатиме 46,7 млн грн, виплату одноразової державної допомоги отримають 37,1 тис ветеранів війни.

Фото: з вільних джерел

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
05.05.2021