Сільгоспвиробники Запорізької області, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України, зможуть підтвердити статус платників податку за спрощеною системою оподаткування

Необхідне спільне рішення обласної ради та обласної військової адміністрації  було прийнято на засіданні регіональної комісії  з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Йдеться про рішення щодо  визнання наявності на території Запорізької області обставин непереборної сили у сільськогосподарських товаровиробників у зв’язку з військовою агресію російської федерації проти України та затвердження переліку сільськогосподарських товаровиробників, які у   2022 році постраждали внаслідок обставин непереборної сили. До  його складу увійшли 192 підприємства галузі АПК області.

Рішення  було прийнято з урахуванням  офіційного листа Торгово – промислової палати України від 28.02.2022 №2024/02.0-7.1 щодо засвідчення форс-мажорних обставин, враховуючи вимоги  підпункту 298.8.4 пункту 298.8 статті 298 Податкового кодексу України, за результатом розгляду заяв та документів, поданих сільськогосподарськими підприємствами до Запорізької обласної ради та Запорізької обласної державної адміністрації. 

Нагадаємо, що відповідно з вимогами  статті 298 Податкового кодексу України, платники податків мали підтвердити свій статус платників єдиного податку за спрощеною системою оподаткування щляхом подання в тому числі рішення про визнання обставин  непереборної сили у попередньому податковому (звітному) році.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
17.03.2023