Що необхідно знати, аби безперешкодно повернутися в Україну – роз’яснення міграційної служби

У Державній міграційній службі надали роз’яснення щодо проблемних питань, які можуть виникати в українців, що повертаються на Батьківщину.

За інформацією ДМС, на сьогоднішній день діють  правила в’їзду в Україну дитини – громадянина України, яка  народилася за кордоном і має іноземне свідоцтво про народження. Також є механізм оформлення посвідчення на повернення в Україну особи, яку примусово вивезли до російської федерації. 

Дитина може в'їхати у супроводі своїх законних представників, наприклад батьків, опікунів на підставі посвідчення особи на повернення в Україну. Його можна отримати в найближчій українській дипломатичній установі у країні, де перебувають ці люди. 

Інший варіант: якщо інформацію про дитину внесено у закордонний паспорт її законного представника під час воєнного стану та протягом року з дня його припинення або скасування. Тобто для того, щоб приїхати з дитиною, яка народилася за кордоном, в Україну, необхідно отримати підтверджувальний документ, що дитина - громадянин України.

Для повернення в Україну особи, яку примусово вивезли в рф необхідно звернутися до територіального органу Державної міграційної служби. Оскільки зазвичай документи, які посвідчують особу і підтверджують належність до громадянства України, у таких людей вилучені, викрадені або знищені. Відтак звернення до ДМС дає право оформити посвідчення на повернення в Україну.

Посвідчення особи на повернення в Україну оформлятимуть особам, інформація про яких є в Єдиному державному демографічному реєстрі або інформаційних системах ДМС. Також посвідчення оформлюється дітям, незалежно від того, чи є про них інформація у відповідних реєстрах. 

Якщо ж у депортованої особи немає родичів в Україні або вони не можуть звернутися до ДМС через перебування на окупованій території, посвідчення можливо оформити за офіційним зверненням Мінреінтеграції до ДМС.

Джерело: Департамент комунікації МВС України

Відділ  комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
26.01.2023