Розширювати можливості, взаємодіяти з користю

Хортицька національна академія та громадська спілка «Запорізька обласна асоціація об’єднань учасників АТО\ОС» підписали Меморандум про співпрацю у реалізації ініціатив щодо покращення ветеранської політики в регіоні.

Підписання відбулося у Центрі ветеранського розвитку Запорізької області, який було відкрито за підтримки Міністерства у справах ветеранів України та Хортицької академії. Сторони зобов’язалися розробляти спільні заходи та взаємодіяти у наданні допомоги ветеранам та їх родинам на базі Центру.

Сьогодні тут вже забезпечують консультативну допомогу  - в Центрі працюють юристи, соціальні працівники та психологи. Крім того, він є майданчиком для організації тренінгів, комунікаційних заходів, навчання та реабілітації як для ветеранів, так і їх родин. А також осіб, які хочуть бути корисними для військових - Центр навчає фахівців з супроводу ветеранів та мобілізованих осіб.

- Це не єдиний напрям, який сьогодні реалізовує Хортицька академія та Центр ветеранського розвитку, - поділилася проректор з освітнього процесу, інвестиційної діяльності та роботи з ветеранами ХНА, депутатка облради Елліна Позднякова-Кирбят’єва, - Є дуже багато можливостей для безоплатного навчання, підвищення кваліфікації, які ми можемо реалізовувати на базі нашого навчального закладу. Центр – це чудовий комунікаційний майданчик, де ми можемо налагодити взаємодію з різними установами та організаціями, аби об’єднати зусилля у реалізації ветеранської політики. Сьогодні всі інститути, суспільство мають змінюватися й прилаштовуватися до потреб ветеранів. Підписаний Меморандум сприятиме цьому, - переконана депутатка.

За словами керівника Запорізької обласної асоціації об’єднань учасників АТО\ОС Михайла Пирога, сьогодні важливою складовою роботи подібних центрів та ветеранських організацій є побудова ефективної комунікації й інформування ветеранів та членів їх родин про державні та регіональні програми, можливості для реабілітації, працевлаштування чи навчання, захисту їх інтересів тощо. Ще одна складова побудови ефективної допомоги ветеранам – взаємодія між усіма гілками влади та організаціями, що таку допомогу надають.

Вже у квітні в рамках реалізації підписаного Меморандуму за ініціативи сторін, зокрема ректора Хортицької національної академії Валентини Нечипоренко,  відбудеться круглий стіл щодо потреб ветеранів, який обʼєднає представників влади, громадськості та науковців, які зможуть поділитися наявним досвідом та ініціативами.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
20.03.2024