Ровесниця Запорізької області – Запорізька обласна філармонія відзначає своє 82-річчя

10 січня 82-річчя з дня утворення відзначила Запорізька обласна філармонія. Нині – комунальний заклад «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради.

- Протягом десятиліть Запорізька обласна філармонія наповнювала золотий фонд національної культури безцінними скарбами духовності, несла в суспільство любов до музики, пісні й танцю. І нині наш колектив – це справжня родина, команда професіоналів високого рівня, однодумців, закоханих у свою справу, які з впевненістю втілюють у життя найсміливіші задуми, створюючи незабутні мистецькі проєкти. Разом ми плекаємо кращі національні традиції, зберігаємо вірність високим ідеалам академічного мистецтва і, водночас, відкриті для сучасних експериментів та новаторських рішень, - зазначила генеральний директор, заслужений працівник культури України Ірина Конарева.

Запорізька обласна філармонія розташована в концертному залі ім. Глінки, який збудовано в 1950-ті роки. Таких будівель, як концертний зал ім. Глінки, було зведено всього три на весь колишній СРСР.

Філармонія проводить гастролі зарубіжних виконавців, обласні фестивалі, конкурси, творчі зустрічі, концерти дитячої філармонії, заходи до професійних та календарних свят, телемарафони «Пам'ять», благодійні концертні тури для ветеранів Другої світової війни та праці, АТО/ООС, інвалідів, музичні лекторії у загальоноосвітніх навчальних закладах міста.

До складу філармонії входять академічний симфонічний оркестр  , козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці», камерний оркестр «Мініатюра», три концертні групи музично-тематичного лекторію, вокальний ансамбль «Водограй». З 1987 року незмінним диригентом філармонії є В`ячеслав Редя.

Керівники і депутатський корпус Запорізької обласної ради щиро вітають колектив обласної філармонії і ветеранів закладу, який формує музичні смаки запоріжців і імідж Запорізької області, як культурного центру країни. 

Запорізька обласна філармонія планує зустрітись із своїми шанувальниками наприкінці січня цього року, якщо будуть послаблені карантинні заходи. Творчий колектив має, чим порадувати своїх шанувальників.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
11.01.2021