Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки повідомила про деякі пом’якшення карантинних заходів у Запорізькій області

Напередодні відбулось позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області. Захід проходив із дотриманням усіх карантинних норм – засідання відбувалось в онлайн-режимі.

Учасники засідання обговорили продовження карантину на території Запорізької області з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19 та запровадження пом’якшувальних заходів, а також встановлення жорсткіших умов на територіях деяких населених пунктів області.

Перш за все, головний санітарний лікар області Роман Терехов доповів про ситуацію із захворюваністю на COVID-19.

Згідно протоколу засідання №17 від 18.05.2020 року, який оприлюднила Запорізька обласна державна адміністрація, було прийнято декілька основних рішень:

- дозволити пересування групою у кількості до восьми осіб включно;

- дозволити роботу суб'єктів господарювання:

торговельного (у тому числі в магазинах, що розташовані у торговельно-розважальних центрах) і побутового обслуговування населення за умови забезпечення персоналу (зокрема, захист обличчя, очей, рук) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема, респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, перебування у приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів;

діяльності з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках, у тому числі під тентами, на верандах, за умови забезпечення дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більш як чотирьох осіб за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років), діяльності з надання зазначених послуг із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос за умови, що суб’єкт господарювання, який провадить таку діяльність, є оператором ринку харчових продуктів відповідно до Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, та за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту (зокрема, захист обличчя, очей, рук) і перебування відвідувачів, крім часу приймання їжі, у засобах індивідуального захисту, зокрема, респіраторах або захисних масках, у тому числі виготовлених самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

З метою недопущення можливих порушень у роботі Запорізької АЕС та запобігання ризику виникнення техногенних аварій, пов’язаних із поширенням серед персоналу гострої респіраторної хвороби СОVID-19, було прийнято рішення про посилення карантинних обмежень у м. Енергодар.

Також було вирішено посилити карантинні обмеження в населених пунктах с. Трудолюбимівка та с. Рівне Роздольської сільської територіальної громади Михайлівського району. Під час своєї доповіді Роман Терехов зазначив, що у Михайлівському районі було зафіксовано 5 випадків захворювання. Після поминального обіду у чоловіка, жінки та ще у трьох їхніх гостей виявлено інфікування коронавірусною інфекцією СОVID-19. Сьогодні перевіряються усі контактні особи та тривають  протиепідемічні заходи. Карантинні обмеження запроваджуються на два тижні.

Нагадаємо, що Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, відкриваючи засідання Уряду в середу, 13 травня, зазначив, що якщо буде зберігатися помірна статистика захворюваності, то з 22 травня можливий перехід до другого етапу послаблень, однак не скасування карантину.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
19.05.2020