Районні ради вимагають реальних повноважень і коштів для вирішення гострих питань на територіях

Проблемні питання фінансового забезпечення районних рад обговорюють сьогодні голови райрад України.

Запорізьку область на заході, ініційованому Українською асоціацією районних та обласних рад, представляє голова Василівської районної ради Олена Здор.

Під час зборів, що проходять в приміщенні Київської обласної ради,   обговорюється загальний стан функціонування районних рад, наслідки, що спричинені проблемами з фінансуванням районних рад та шляхи їх подолання.

В Заході беруть участь керівники Офісу Президента України, центральних органів виконавчої влади, парламентарі, експерти та представники міжнародних організацій.

Як зазначив Президент УАРОР Сергій Чернов, ініціатива проведення Зборів виникла у керівників органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня у зв’язку з реалізацією законів за реєстраційними номерами № 907-IX та 1009-IX.

-Ці нормативно-правові акти значно обмежили джерела наповнення районних бюджетів, а також виключили районні ради з фінансової мережі на отримання коштів із Державного бюджету України. У результаті районні ради не можуть повноцінно виконувати свої конституційні повноваження – надавати послуги громадянам, а більшість з них навіть не мають можливості утримувати свої апарати, - наголосив Сергій Чернов.

Нагадаємо, раніше УАРОР зверталася до центральних органів державної влади стосовно вирішення проблем районних рад.

Представляючи інтереси 5-ти районів Запорізької області (Бердянського, Василівського, Запорізького, мелітопольського і Пологівського), голова Василівської райради Олена Здор наголосила, що вони райради не мають ані реальних повноважень, ані коштів для вирішення гострих питань на територіях.

-Через недолугі дії внаслідок реформи заручниками стали деякі центральні районні лікарні, що перейшли з балансу районних рад на громади. Не всі громади спроможні утримувати їх, а шлях міжмуніципального співробітництва не такий простий. Немає чіткого формульного розподілу міжбюджетних трансфертів між бюджетами громад. А за цим – зменшення або погіршення обсягу послуг! І це стосується питань і закладів охорони здоров’я, закладів позашкільної освіти, доріг, - зазначила голова Василівської районної ради і отримали схвальну підтримку присутніх. 

Звертаючись до законотворців, Олена Здор наголосила на необхідності якнайскорішого внесення змін до Бюджетного кодексу України стосовно реальних дохідних джерел наповнення бюджетів районних рад або додаткової дотації для забезпечення їх функціонування. Крім того, Олена Здор передала вимогу Запорізької обласної ради і всіх районних рад Запорізької області щодо прискорення прийняття деяких законодавчих актів у сфері місцевого самоврядування, які закріплять здобутки реформи.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
02.07.2021