Програму «єОселя» забезпечать новими джерелами фінансування та розширять

Зокрема, планується збільшити перелік категорій людей, які зможуть взяти участь в реалізації програми.

За інформацією Міністерства економіки України, Уряд прискорює реалізацію програми пільгового кредитування «єОселя». Задля цього було затверджено кілька рішень, які стосуються питання подальшого фінансування програми. Зокрема, було погоджено можливість залучення додаткових коштів компанією «Укрфінжитло» на відкритому фінансовому ринку.

  • Програма «єОселя» виявилась дуже популярною серед громадян. Ми бачимо високий попит на пільгові кредити під 3% річних. Уряд робить все для продовження роботи програми «єОселя» та розширення кількості її потенційних учасників. Зараз нам необхідно надати новий імпульс фінансуванню компанії «Укрфінжитло», який дозволить розпочати процес залучення додаткових коштів, у тому числі, на відкритому фінансовому ринку. Також ми розраховуємо на залучення коштів міжнародних організацій. Впевнена, що вже найближчим часом кількість виданих кредитів збільшиться, – повідомила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Нагадаємо, програма доступного іпотечного кредитування «єОселя» працює з жовтня минулого року. За цей час 948 українських родин отримали доступний кредит для придбання власного житла на загальну суму понад 1,2 млрд грн. Усі вони – представники критично важливих для держави професій: 782 військовослужбовці та силовики, 85 медиків, 71 педагог та 10 науковців. Кредити цим категоріям населення надаються під 3% річних.

Планується, що цього року буде збільшено перелік категорій громадян, які зможуть отримати кредит на власне житло – вони зможуть взяти кредит на придбання житла під 7% річних. В Уряді розраховують зробити цю програму постійно діючою.

 

Джерело: прес-служба Міністерства економіки України

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
01.05.2023