Профільна депутатська комісія розглянула питання ремонту доріг області

Сьогодні, 13 липня, відбулося робоче засідання постійної комісії з питань будівництва, транспорту, зв’язку та паливно-енергетичного комплексу Запорізької обласної ради. Його учасники розглянули 12 профільних питань, що увійшли до порядку денного, а також додаткові питання, ініційовані членами постійної комісії під час засідання.

Захід зібрав достатній кворум, тому депутати отримали можливість голосувати. У зв’язку з прийнятими карантинними обмеженнями та ініційованими владою дистанційними формами роботи, дехто з членів комісії знаходився на онлайн-зв’язку. Головуючим виступив секретар постійної комісії – депутат обласної ради Володимир Тарасов.

Участь у засіданні також взяли запрошені гості: директор Департаменту капітального будівництва ЗОДА Віктор Ярош, директор ДП «Місцеві дороги» Генадій Тімченко та в.о. начальника автомобільних доріг у Запорізькій області Олександр Шандиба.

Головним питанням на порядку денному постійної комісії був розгляд листа Запорізької обласної державної адміністрації від 09.07.2020 № 06675/08-22 щодо погодження Переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за бюджетною програмою 3131090 у 2020 році.

Директор ДП «Місцеві дороги» Генадій Тімченко розповів про фінансування галузі: цього року вдалося зекономити 32 млн грн за рахунок скорочення проєктного терміну виконання робіт, у серпні очікують нове фінансування, що дозволить закінчити активні проєкти вже до грудня цього року, а в наступному році фінансування складатиме 1 млрд грн. Уже сьогодні в активній роботі знаходяться 8 об’єктів автошляхів протяжністю 117,1 км, а після надходження коштів планується реалізувати ще 2 проєкти.

Під час обговорення члени постійної комісії  рекомендували директору ДП «Місцеві дороги» сформувати та надати до комісії перелік автомобільних доріг загального користування місцевого значення, що знаходяться у незадовільному стані та не можуть використовуватися за своїм прямим призначенням.

Також до комісії надійшов лист із проханням виділити 1,976 тис грн та 1,664 тис грн на ремонт відрізків доріг у м. Бердянськ. Члени комісії вирішили рекомендувати Запорізькій обласній державній адміністрації передбачити необхідне фінансування та включити ці ділянки дороги до відповідного Переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.

Велику зацікавленість та дискусії серед членів комісії також викликало питання щодо завершення реконструкції об’єкту «Харчоблок обласної клінічної лікарні в м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10 - реконструкція. Перша черга». За результатами розгляду, членами комісії було вирішено рекомендувати Запорізькій ОДА розробити ряд заходів щодо шляхів вирішення питання стосовно закінчення реконструкції, а також залучити до фінансування будівельних робіт обігові кошти обласної клінічної лікарні.

Директор Департаменту капітального будівництва ЗОДА Віктор Ярош прозвітував про стан виконаних робіт на зазначеному об’єкті та окреслив головні перспективи роботи на інших проблемних об’єктах.

За результатами роботи комісії були розроблені ряд рекомендацій, а також прийняті усі необхідні відповідні рішення.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
13.07.2020