Презентовано Комплексну програму підтримки ветеранів і їхніх родин

До роботи над програмою були залучені представники обласних рад. Зокрема, від Запорізької області – голова постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань Світлана Македонська

Як зазначають у Міністерстві ветеранів України, Комплексна програма підтримки ветеранів і членів їхніх сімей була напрацьована робочою групою зі складу Мінветеранів і Української асоціації районних та обласних рад. Крім цього, до її розробки долучилися представники громадських організацій та об’єднань. Мета програми – сформувати та реалізувати на місцях якісну державну ветеранську політику.  

-Держава пріоретизує підтримку ветеранів, членів їхніх родин, сімей полеглих захисників і захисниць. Наразі у кожній громаді можуть діяти окремі програми, однак ми як Міністерство, яке опікується цими категоріями, формуємо політику за даним напрямком і закладаємо передумови до надання необхідної підтримки, – розповіла заступниця міністра у справах ветеранів України Тетяна Калита.

Посадовиця зазначила, що головними завданнями наразі є допомога у переході від військового до цивільного життя, відновлення здоров’я ветеранів, сприяння у забезпеченні житлом, пошуку роботи та організації підприємницької діяльності ветеранів і членів їхніх родин, а також у гідному вшануванні пам’яті полеглих Героїв і піклування про їхні родини.

Серед пропозицій, наданих при розробці програми від Запорізької області була ініціатива щодо долучення закладів профтехосвіти при створенні координаційних центрів, які будуть системно надавати допомогу ветеранам за різними напрямками: від освіти до організації бізнесу.

Як зазначають у Мінветеранів, Комплексна програма буде надіслана у громади, де її рекомендовано розглянути та внести до програм обласних і районних рад.

Джерело: прес-служба Міністерства ветеранів України

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
27.01.2023