Постійна комісія з гуманітарних питань підтримала пропозицію про зміну назви обласного краєзнавчого музею

Колектив музею пропонує присвоїти закладу ім’я відомого земляка-краєзнавця Якова Новицького.

Питання розглянули у порядку денному засідання профільної комісії. Ініціативу озвучив директор КЗ «Запорізький обласний краєзнавчий музей» ЗОР Юрій Спіцин. Він поділився, що ідея належить колективу, який пропонує перейменувати комунальний заклад на  «Запорізький історико-краєзнавчий музей ім.Якова Новицького». На травень заплановані громадські слухання з цього приводу, а тим часом депутати звернули увагу на необхідність узгодити з управлінням юридичного забезпечення діяльності  обласної ради питання щодо відповідності законодавству визначення «історико-краєзнавчий» - це може ускладнити фінансування закладу надалі. Що ж до присвоєння обласному музею імені відомого земляка та історика  Якова Новицького, члени комісії одностайно підтримали цю пропозицію.

Депутати також розглянули лист від ГО «Запорізька обласна туристична асоціація» щодо розвитку КНП «Санаторій медичної реабілітації «Глорія». Директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олексій Кулинич та в.о. директора санаторію Андрій Чумаченко доповіли про складнощі з фінансуванням та укладанням контрактів з НСЗУ. Втім, така ж ситуація – Національна служба здоров’я України не укладає контракти на санаторно-курортні послуги – склалася й в інших комунальних підприємствах санаторного типу. Тож, постійна комісія з гуманітарних питань запропонувала створити робочу групу аби систематизувати озвучені проблеми й запропонувати обласній раді комплексне розв’язання проблем санаторних закладів.

По інших профільних питаннях  та зверненням депутати також винесли відповідні рішення, деякі з них взяли до відома, а запити щодо додаткового фінансування закладів культури та освіти, члени постійної комісії з гуманітарних питань розглянуть за результатами виконання обласного бюджету за перше півріччя.

У засіданні комісії взяли участь Микола Фролов, Оксана Бугайчук, Ольга Стадніченко та Олена Крикун (онлайн). До роботи долучилися також Маргарита Трипольська та Елліна Позднякова-Кирбят’єва. Голова постійної комісії Світлана Македонська подякувала колегам за плідну роботу й взаємодію у розв’язанні нагальних проблем гуманітарної політики обласної ради.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
27.04.2021