Попри повномасштабну війну, соціальні виплати та послуги надаються вчасно
Більшість з соціальних послуг можна оформити онлайн, що спрощує їх призначення й отримання для тих, хто їх потребує. На цьому наголошують у КМУ.
Так, під час засідання Кабінету Міністрів 29 вересня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що за час повномасштабного вторгнення жодного місяця не було затримки із виплатою пенсій, соціальних допомог, пільг та субсидій.
«Допомагати й піклуватися про тих, хто цього найбільше потребує — одна з головних функцій держави. Повномасштабна війна створила для нас велику кількість викликів у соціальній сфері, тоді як усі власні доходи бюджету ми направляємо на потребу оборони й безпеки», — сказав Денис Шмигаль.
Як відзначив Прем’єр-міністр, держава провела вже дві індексації пенсійних виплат за час повномасштабної війни. У березні 2024 року відбудеться ще одна індексація. Наступного року також заплановано збільшити розмір мінімальної зарплати — до 8 тисяч гривень. При цьому тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаються без змін. Це передбачено у проєкті державного бюджету на наступний рік.
Крім того, завдяки цифровізації процесів усі субсидії цього року будуть перепризначені автоматично. Ті, хто потребує субсидії й не отримував раніше, можуть подати заявку онлайн — через Дію або сайт Пенсійного фонду.
Особливу увагу держава також приділяє підтримці українських ветеранів. Так, у проєкті бюджету на 2024 рік планується збільшити видатки на ветеранську політику майже удвічі — з 7,5 млрд грн до понад 14 млрд грн. На реабілітаційну та психологічну допомогу ветеранам пропонують виділити 2,6 млрд грн.
За матеріалами єдиного вебпортал органів виконавчої влади України
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради