Польовий семінар-практикум для педагогічних працівників Запорізької області зібрав чималу кількість учасників

Нещодавно фахівці відділу краєзнавства та патріотичного виховання КЗ «Центр туризму» Запорізької обласної ради організували для педагогічних працівників Запорізької області польовий семінар-практикум «Організація пошуково-дослідницької роботи учнівської молоді». Участь у заході взяв 21 педагог.

У перший день семінару учасники відвідали низку районних краєзнавчих музеїв: Оріхівський, Гуляйпільський, Пологівський, Розівський. Серед іншого, відбулась оглядова екскурсія історичної частини м. Гуляйполе. Особливо пізнавальною для учасників семінару-практикуму стала екскурсія пологівським підприємством «Добра глина», де відбувся майстер-клас із гончарства.

Робота другого дня семінару-практикуму розпочалась з відвідання унікальної перлини Північного Приазов’я – заповідника «Кам’яні могили». Учасники мали змогу оцінити масштаб природничої пам’ятки та ознайомитись з історією заповідника. На околиці Кам’яних могил відбувся практикум «Методика польових геологічних досліджень». Також в цей день, згідно програми заходу, для учасників провели теоретичні та практичні заняття з різних видів краєзнавства (географічного, історичного та етнографічного). Серед іншого, обговорювались загальні принципи написання звітів про експедиції та основні аспекти висвітлення інформації та фотоматеріалів експедиційних пошуків в медіаресурсах.

Вранці третього дня учасники семінару-практикуму змінили дислокацію, переїхавши до смт Більмак. Під час екскурсії відбулось знайомство з архітектурними спорудами та пам’ятками центру селища. Після цього педагоги перемістилась до найвищої точки Приазовської височини, пам’ятки геології та археології, яка на сьогодні майже з трьох боків оточена гранітним кар’єром – «Бельмак-Могили» (324 м). Далі, учасники відвідали Олексіївський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ», де мали змогу ознайомитись з роботою шкільного музею військово-патріотичного профілю в контексті декомунізації. Після чого директор школи Анатолій Котенко, спираючись на власний досвід, розповів про особливості функціонування гуртків позашкільної освіти в умовах ОТГ. На завершення учасники семінару-практикуму відвідали величну культову споруду – Спасо-Преображенську церкву с. Кінські Роздори.

Проведення польових семінарів-практикумів КЗ «Центр туризму» Запорізької обласної ради вже стало доброю традицією, свідченням чого є зростаюча кількість педагогів – учасників заходу.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
15.07.2020