Показ документальної стрічки про життя сучасних дисидентів зібрав кіноманів у Центрі молоді

Минулого тижня на галявині поруч із комунальною установою «Запорізький обласний центр молоді» Запорізької обласнолї ради було облаштовано кіноклуб. Співорганізаторами заходу виступили громадська організація «Cultprojector» та мистецька організація «Docudays UA та Arthouse Traffic».

Ініціатори кіноклубу вирішили ближче познайомити громадськість із заходами, які планують проводити у Zaporizhzhia Public Space – публічному просторі під відкритим небом, який незабаром з’явиться на цій локації. Саме тому й започаткували традицію безкоштовних щотижневих кінопереглядів. Нагадаємо, що проєкт Zaporizhzhia Public Space реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

До кіноперегляду долучилося близько 30 осіб. Учасники кіноклубу подивилися фільм українського режисера Дмитра Тяжелова «Без статусу. Україна». Реальна історія розгортається навколо російського громадського активіста Олексія, журналістки з Киргизстану Нурхан та її трьох дітей-підлітків. Політичні переслідування й особисті причини змушують їх покинути рідний дім і шукати притулку в Україні. Однак бюрократична система не дозволяє їм отримати статус вимушених переселенців та відповідний захист держави. Команда «Без кордонів» супроводжує їх та допомагає у пошуках прихистку, відновлення свободи та безпеки. 

Після перегляду стрічки модератор заходу Костянтин Юхименко розпочав дискусію на тему подій, що були відображені у стрічці. Учасники змогли детальніше розглянути питання –підвищити рівень обізнаності щодо життя сучасних дисидентів, ситуацій, з якими вони стикаються, запропонувати власні шляхи вирішення тих чи інших проблем, поділитися власним баченням та подискутувати з опонентами.

Більше інформації щодо реалізації проєкту, ви можете отримати у команди Центру молоді та дізнатися більше про Zaporizhzhia Public Space можна на сторінках установи у соціальних мережах: Фесбук, Інстаграм і Телеграм за посиланнями

- https://www.facebook.com/zapocm/

- https://www.instagram.com/zapocm/

- https://t.me/zapocm/

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
28.07.2020