Податковий карантин. Що змінилося для платників подактів?
У зв’язку з активною фазою розвитку світової пандемії коронавірусу та введення в Україні карантину, державна податкова служба вводить карантинний мораторій на проведення податкових перевірок.
Запроваджується мораторій на проведення документальних (в тому числі з ЄСВ) та фактичних перевірок, крім перевірок з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість. На сьогодні затверджено термін мараторію – з 18 березня 2020 по 31 травня 2020 року, а на заборону документальних перевірок з ЄСВ – до 18 травня.
За результатами таких перевірок, які офіційно завершені 17 березня, контролюючим органом забезпечується оформлення актів (довідок) перевірок та надіслання (вручення) платникам податків податкових повідомлень-рішень з дотриманням порядку та термінів.
Платники податків, не зважаючи на введення мораторію, мають право подавати заперечення до актів перевірок, завершених до запровадження мораторію, та оскаржувати прийняті за їх результатами податкові повідомлення-рішення.
Також фахівці радять платникам податків скористатися можливістю надавати додаткові докази й інформацію поштою або в електронному вигляді у зв’язку з оголошеним карантином, - зазначають у податковій службі України. Те саме стосується й отримання довідок, - їх можна замовити з допомогою електронних сервісів.
За інформацією Головного управління ДПС у Запорізькій області, податкові санкції під час карантину (1 березня – 31 травня) не діють. Так, не застосовуються штрафи за порушення податкового законодавства, не нараховується пеня, а нарахована за цей період, але не сплачена – підлягає списанню.
Винятком є:
- порушення вимог до договорів дострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема, страхування додаткової пенсії;
- відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
- порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, які застосовуються на загальних підставах;
- порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку, рентної плати.
Також не застосовуються пеня з ЄСВ (1 березня – 30 квітня). Не накладаються штрафи за несвоєчасну сплату (перерахування), неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ (авансових платежів) та за несвоєчасне подання звітностей до податкових органів.
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради