Педагоги «Центру туризму» Запорізької облради поділились власним досвідом з колегами з усього світу

У Вінниці відбулась VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Усна історія: теорія і практика досліджень на сучасному етапі», яка проходила в онлайн-форматі.

До участі в науковому заході долучилися представники "Центру туризму" Запорізької обласної ради.

Під час конференції Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва об’єднала всіх зацікавлених у розвитку усної історії – науковців, краєзнавців, архівістів, бібліотекарів, студентів та освітян з різних регіонів України, Республіки Польща, Чеської Республіки та Республіки Білорусь.

Учасники конференції продемонстрували свої дослідження, теоретичні та методичні розробки, можливості безпосередньої роботи із джерелами, збереженням, аналізом та оприлюдненням результатів цих досліджень. Були продемонстровані документальні фільми, відбулися експрес-презентації нових видань з усної історії.

Активну участь у заходах взяли і педагоги КЗ «Центр туризму» Запорізької обласної ради. Керівник туристських груп (експедицій) відділу краєзнавства та патріотичного виховання Юрій Сало презентував власну наукову розробку «Використання методу усної історії в закладі позашкільної освіти: досвід КЗ «Центр туризму» Запорізької обласної ради». У презентації дослідник висвітлив та проаналізував усно-історичні конкурси, впроваджені Центром – «Усна історія АТО/ООС» та «Усна історія Майдану», трансформовані у 2020 році в окремий проєкт «Героям слава!». Окремо було презентовано результати етнографічних експедицій з вихованцями, які відбувались в рамках проєкту «Усна історія Запорізького краю». Зокрема, учасникам конференції було продемонстровано науково-популярне видання «Усна історія Запорізького краю: матеріали етнографічної експедиції юних краєзнавців. – Випуск 1. Мелітопольщина». Варто зазначити, що подібні експедиції проводять лише декілька закладів вищої освіти в Україні.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
20.11.2020