Парламент ухвалив механізм компенсації за пошкодження житла для людей, які втратили домівки через бойові дії

Відповідний Закон ухвалила Верховна Рада України на пленарному засіданні 23 лютого 2023 року.

Закон «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації» №7198 був ухвалений в цілому більшістю голосів.

  • Запровадили прозорий механізм отримання житла для людей, які втратили домівки через бойові дії, зокрема, запроваджується інструмент житлового сертифікату. Розмір компенсації вираховуватиметься комісіями при органах місцевого самоврядування на підставі методики, визначеної Кабінетом Міністрів, – зазначив, підбиваючи підсумки засідання, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Зокрема, Закон передбачає, що отримувачами компенсації будуть фізичні особи – громадяни України, які є:

  • власниками пошкоджених та/або знищених об’єктів нерухомого майна;
  • особами, які здійснили інвестування та фінансування будівництва об'єктів житлового будівництва щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт та які не прийнято в експлуатацію;
  • членами житлово-будівельних (житлових) кооперативів, які викупили квартиру, інше житлове приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього;
  • спадкоємцями осіб, визначених підпунктами “а” - “в” цього пункту;
  • об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, управителями багатоквартирних будинків, житлово-будівельними (житловими) кооперативами, які здійснюють утримання відповідних будинків, щодо відновлення пошкодженого спільного майна багатоквартирного будинку.

Закон визначає способи подання заяви на компенсацію та способи її надання:

Зокрема, у Законі йдеться, що грошова компенсація надається у вигляді:

1) грошової компенсації шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок отримувача компенсації із спеціальним режимом використання для цих цілей. Порядок відкриття та ведення таких рахунків визначається Національним банком України;

2) об’єкта нерухомого майна шляхом фінансування його будівництва;

3) фінансування виконання будівельних робіт з відновлення пошкодженого спільного майна багатоквартирного будинку.

Також передбачаються умови компенсації у вигляді об’єкта нерухомого майна

та у вигляді фінансування виконання будівельних робіт з відновлення пошкодженого спільного майна багатоквартирного будинку.

Вся інформація про осіб, майно яких пошкоджено або знищено, про пошкоджене та знищене майно й розгляд та прийняття рішення про надання компенсації  буде внесена в єдиний Реєстр пошкодженого та знищеного майна.

Джерело: прес-служба Верховної Ради України

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

 

Дата публікації: 
24.02.2023