Парламент спростив реєстрацію волонтерів і дозволив робити це через «Дію»

Народні депутати у другому читанні ухвалили законопроєкт №8076, який максимально спрощує реєстрацію волонтерів.

На засіданні 16 листопада Верховна Рада ухвалила Закон про внесення змін до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» щодо вдосконалення порядку включення благодійників - фізичних осіб до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф за реєстр. №8076. Про це повідомило Інформаційне управління Апарату ВР.

Документом, зокрема, передбачається доповнення законодавства положенням щодо можливості подання документів для включення до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф як у письмовій, так і в електронній формі.

– З початком повномасштабної російської агресії велика кількість українців стали волонтерами. Вони долучилися до допомоги Збройним силам України: збирали кошти на закупівлю касок, бронежилетів, автомобілів тощо. Усі збори здійснювалися на особисті картки. Для того, щоби ці гроші не оподатковувалися, необхідно було зареєструватися в Реєстрі волонтерів, який діє з 2015 року. Однак для реєстрації необхідно було взяти довідку з банку, занести її в податкову, написати заяву й надати копії документів. Це забирає якийсь час, а він у волонтерів дуже цінний, – розповів народний депутат України, член Комітету з питань освіти, науки і інновацій Роман Грищук.

За його словами, ухвалений законопроєкт максимально спрощує всі процедури реєстрації волонтерів і диджиталізує процедуру.

– Після набуття чинності ухваленого закону волонтери зможуть зареєструватися онлайн через «Дію», що значно зекономить час волонтерам. До того ж це збереже нерви. Зараз важливо, щоб кожен, хто справді займається волонтерською діяльністю, вказав про це декларативно державі та вніс себе в Реєстр волонтерів, щоб потім у податківців не виникало питань з приводу збору коштів та сплати з них податків, – зазначив народний депутат.

Джерело: прес-служба Верховної Ради України

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
21.11.2022