Оптимізація роботи медзакладів не означає скорочення персоналу, - переконані в облраді

На засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства депутати заслухали керівників комунальних некомерційних підприємств галузі охорони здоров’я, які, на доручення керівництва Запорізької облради, розробили та представили стратегічні плани подальшого розвитку своїх медустанов.

Звертаючись до керівників медичних закладів, заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Куценко звернув увагу на неприпустимість скорочення медперсоналу в умовах пандемії:

- За результатами укладених договорів з НСЗУ, ми маємо дефіцит у розмірі понад 134 млн грн. Тож керівникам медустанов слід максимально оптимізувати витрати. Водночас оптимізація не означає скорочення медперсоналу. В стратегічних планах розвитку ми хочемо бачити заходи щодо економії на енергоносіях, закупівлях, запровадження додаткових платних послуг, але ніяк не списки скорочення медичних одиниць, - зазначив заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Куценко.

Комісія заслухала плани подальшого розвитку від керівників КНП «Дошкільний заклад з надання психіатричної допомоги санаторного типу», КНП «Молочанський дитячий санаторій», КНП «Санаторій медичної реабілітації «Глорія» та внесла до них свої пропозиції та корективи.   

На засіданні комісії депутати також заслухали попередні висновки комісії щодо службового розслідування стосовно директора обласної інфекційної лікарні Володимира Шинкаренка та розглянули пропозиції департаменту охорони здоров’я ЗОДА та КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» щодо відновлення функціонування госпітального відділення для ветеранів війни на базі обласної лікарні. Депутат Євген Георгієв запропонував створити окремі палати для ветеранів в медзакладах області відповідно до профілю лікування.

Також депутати розглянули питання виділення додаткових коштів у розмірі 3,96 млн грн для подальшого утримання санаторного дитячого протитуберкульозного відділення КНП «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр». Відреставроване спільними зусиллями Запорізької обласної ради та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) відділення було відкрито у жовтні 2020 року, але через відсутність фінансування на утримання  зараз  не працює. Керівництво КНП «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» отримало доручення  викласти свої пропозиції щодо розв’язання цього питання в стратегічному плані розвитку КНП, який має бути наданий до 15 червня цього року.

Серед інших питань комісія також розглянула звернення КНП «Запорізький регіональний протипухлинний центр» щодо виділення коштів на придбання у лізинг нового обладнання для променевої терапії та колективне звернення керівників 17 медустанов Запорізької області щодо перегляду рівня їх посадових окладів.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
28.05.2021