Олена Жук взяла участь в експертному обговоренні бюджетного планування при Міністерстві відновлення

Експертне обговорення архітектури планувальних документів на рівні міністерств, областей та громад продовжується. На третій зустрічі фахівці обговорювали зміни, які мають бути внесені до системи бюджетного планування.

У ній взяли участь заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна, експерт з урядування ініціативи CLIR (проєкт SURGe) Денис Чернецький, керівник ГО «Агенція відновлення та розвитку» Олександр Солонтай, представники міжнародних організацій та інституцій. До конференції долучилася і Віцепрезидент УАРОР Олена Жук.

Серед загальних настанов, які вже виокремили експерти, були такі:
1. Узгодження середньострокового стратегічного та бюджетного планування, зокрема у частині моніторингу результатів;
2. Перехід на місцевому рівні на повноцінне середньострокове бюджетне планування та процедури управління публічними інвестиціями;
3. Врахування впливу децентралізації на розподіл повноважень та їх делегування органам місцевого самоврядування;
4. Закріплення за Стратегіями розвитку територіальних громад статусу програмних документів на законодавчому рівні.

- Обговорення потенційних змін до бюджетного планування широким колом експертів та практиків дає гарні результати, адже під час дискусії виявляються певні тонкощі, недоліки та – найголовніше – ідеї щодо розв'язання актуальних проблем. Стратегічне планування, особливо в питанні бюджету, є дуже важливим і під час війни, і в повоєнний період, адже ми маємо не просто відбудовувати зруйноване, а вийти на якісно новий рівень відновлення територій. Струнка, прозора, зрозуміла архітектура планувальних документів спростить життя громадам, і вони активніше почнуть розвивати свої території заради добробуту їхніх мешканців, - впевнена Олена Жук.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради 

Дата публікації: 
15.03.2024