Олена Жук внесла низку пропозицій щодо покращення законодавства на зустрічі з Міністерством розвитку громад

Сьогодні в Києві відбулася робоча зустріч членів Української асоціації районних і обласних рад (УАРОР) з представниками Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Участь у ній взяли Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Олександр Кубраков, Голова комітету ВРУ з птнаь організації державної влади Олена Шуляк, Президент УАРОР Тетяна Єгорова-Луценко та Віце-президент УАРОР Олена Жук та низка голів обласних та районних рад.

Серед низки питань, які обговорювали учасники, звучали проблемні питання забезпечення функціонування сфери ЖКГ та тарифної політики, пріоритизації державної регіональної політики та реформи децентралізації, участі УАРОР у міжнародному територіальному співробітництві та програмах ЄС.

Окремим блоком було винесене питання щодо законодавчих ініціатив для спрощення ведення господарської діяльності на територіях відновлення, які найбільше постраждали від наслідків збройної агресії.

Олена Жук внесла пропозиції щодо зміни законодавства у сферах ЖКГ, культури, соціальній та сфері охорони здоров’я, а також запропонувала доповнення у законодавство про соціальний захист населення та про освіту та науку.

Зокрема, мають бути розглянутими питання обчислення пенсійного віку для працівників екстреної медичної допомоги, питання збільшуючого коефіцієнту до тарифу НСЗУ для лікарень за надання медичних послуг дітям, аби батьки могли в комфортних умовах надавати підтримку своїм дітям, та кілька інших.

Також на розгляд була представлена пропозиція внести правки в Закон України «Про виконавче провадження» щодо доповення його новим абзацом про заборону накладення арешту та кошти та рухоме і нерухоме майно юридичних осіб - боржників, що є об’єктами критичної інфраструктури та які повністю, або частково (мається на увазі структурні підрозділи) знаходяться на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією на період воєнного стану і протягом трьох місяців після його припинення чи скасування.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
09.02.2024