Олена Жук: Під час війни, захист дітей набуває буквального значення
З нагоди Дня захисту дітей та за ініціативи Асоціації соціального розвитку через право, в онлайн форматі відбувся круглий стіл на тему: «Забезпечення реалізації прав дитини під час воєнного стану: теоретичний і практичний аспекти».
Серед спікерів круглого столу з доповіддю виступила голова Запорізької обласної ради Олена Жук. До обговорення важливих аспектів, пов’язаних із порушенням прав дітей під час війни, долучилася також депутат обласної ради, доктор соціологічних наук, професор Елліна Позднякова-Кирбят'єва. Модератором круглого столу виступила Інна Силантьєва - президент Асоціації соціального розвитку через право, провідний фахівець Центру проблем імплементації європейського соціального права КНУ імені Тараса Шевченка, член Секретаріату Громадської ради при комітеті ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Олена Жук навела дані щодо кількості дітей, для яких забезпечено прихисток у Запорізькій області, поділилася досвідом соціального захисту, який фахівці напрацювали за час війни.
Понад 129 тисяч людей з числа ВПО дісталися Запоріжжя за час війни, з них - 35176 дітей. В обласному центрі наразі перебувають близько 15 тисяч неповнолітніх, вони отримали необхідну допомогу, 1834 дитини пішли до запорізьких шкіл й продовжили навчання.
-В умовах воєнного стану важливо було налагодити взаємодію між всіма відповідальними структурами – соціальними службами, поліцією, освітніми, медичними закладами, аби якомога швидше виявляти дітей, життю чи здоров’ю яких загрожує небезпека. Також підтримки потребували й батьки чи опікуни дитини, адже для дорослих війна – це теж дуже великий стрес і випробування. Окрім того, сім’ям з дітьми в обласному центрі надається гуманітарна допомога, залучаються також міжнародні організації, - зауважила голова обласної ради.
Еліна Позднякова-Кирбят'єва акцентувала увагу учасників круглого столу на соціалізації дітей, що знаходяться на дистанційному навчанні та не контактують з однолітками або вимушені змінювати звичне оточення.
Діти найбільш уразливі до проблем війни: вони стикаються з психологічними проблемами, стають потерпілими від дій окупантів, не мають можливості реалізувати свої права на освіту, правову допомогу. Щодня зростає кількість дітей, які через війну втратили житло, здоров’я, залишились сиротами, потребують соціального нагляду. Все це вимагає формування додаткових заходів як з боку держави, так і з боку громадськості, - наголошували експерти під час круглого столу. У підсумку учасники узагальнили озвучені проблеми та надані пропозиції, які будуть оприлюднені в тому числі на міжнародному рівні.
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради