Офіційно: у 2023 році учні 4 і 9 класів державну підсумкову атестацію складати не будуть

Про це повідомив міністр освіти України Сергій Шкарлет.

Як зазначив міністр освіти, 27 січня 2023 року Міністерство юстиції України повернуло заюстований наказ МОН про скасування ДПА. Таким чином, у цьому році учні 4 і 9 класів державну підсумкову атестацію складати не будуть.

Також Сергій Шкарлет додав, що найближчим часом очікується прийняття ВРУ урядового законопроєкту 8228-1, який передбачає скасування ДПА для учнів 11 класів у 2022/2023 н.р. та проведення вступних випробувань у форматі НМТ.

Нагадаємо, що Міністерство освіти вже презентувало модель вступної кампанії 2023 року. Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти цьогоріч абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ).

НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

 

Джерело: прес-служба Міністерства освіти України

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
01.02.2023