Одне з беззбиткових комунальних підприємств Запорізької облради відзначає 25 років своєї роботи

Комунальне підприємство «Запорізький обласний центр охорони праці» Запорізької обласної ради було створено розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації 4 квітня 1996 року.

Метою його створення було надання комплексної допомоги керівникам підприємств в організації безпечних умов праці.

Сьогодні Центр є підприємством комунальної форми власності, підпорядкованим Запорізькій обласній раді.

Підприємство діє на принципах повного господарського розрахунку і самофінансування та самостійно здійснює  питання виробничого, соціального розвитку, оплати праці. Протягом 25 років Запорізький обласний центр охорони праці працює беззбитково та щорічно збільшує обсяги послуг з навчання та атестації робочих місць.

У своїй практичній роботі Центр тісно співпрацює з Головними управліннями Держпраці у Запорізькій області, Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Запорізькій області, Запорізькою обласною радою профспілок, вищими навчальними закладами області.

Відповідно до Статуту та дозвільних документів, комунальне підприємство «Запорізький обласний центр охорони праці» Запорізької обласної ради надає високоякісні послуги з професійно-технічного навчання та навчання з питань охорони праці в усіх напрямках, пожежної безпеки, з атестації робочих місць за умовами праці.

Основною метою Центру є комплексне забезпечення на території міста Запоріжжя та Запорізької області потреб підприємств та організацій усіх форм власності та видів діяльності, фізичних осіб з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.

За словами директора КП «Запорізький обласний центр охорони праці» Римми Геворкян, важливе місце у роботі комунального підприємства посідає атестована санітарна лабораторія, яка здійснює санітарно-гігієнічні дослідження стану факторів виробничого середовища та трудових процесів для атестації робочих місць за умовами праці.

З метою втілення Закону України «Про охорону праці», «Про відпустки», згідно з Постановою  Кабінету Міністрів України «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» від 01.08.1992 р. N 442, регулювання відносин між роботодавцем та працівником у галузі реалізації прав на здорові умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах атестація робочих місць є невід'ємною частиною щодо вимог законодавства України з питань соціального захисту.  

Відповідно до  пунктів 3.1, 3.2 Наказу МОЗ України від 21.05.2007р. № 246 роботодавець організує лабораторні дослідження та під час укладання трудового договору інформує працівника під підписку про наявність на його робочому місці небезпечних та шкідливих виробничих факторів. Надалі керівник здійснює нагляд та при можливості усуває шкідливі виробничі чинники. При неможливості їх усунення компенсує за роботу в несприятливих умовах праці.

За результатами проведення атестації працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, надаються наступні пільги: пільгове пенсійне забезпечення за списками №1,2, щомісячні доплати (надбавки) до окладів, додаткові щорічні відпустки.

Підрозділ «Навчальна частина» підприємства проводить навчання посадових осіб і фахівців з питань

  • Охорона праці;
  • Пожежна безпека;
  • Електробезпека;
  • Правила виконання робіт підвищеної небезпеки;
  • спеціальне навчання;
  • Управління та поводження з відходами;
  • Навчання практичним навичкам надання домедичної допомоги потерпілим у разі нещасного випадку (з використанням сучасних тренажерів «Амбу», «Елтек», «Гаврюша», «Ганна»);
  • Професійна підготовка, перепідготовки та підвищення кваліфікації робітничих кадрів.

Для проведення виробничої практики Центр використовує бази державних,  комунальних та приватних підприємств м. Запоріжжя та Запорізької області.

Санітарно-технічний стан приміщень Центру відповідає вимогам чинної нормативно-правової бази.  Проектна потужність Центру – 250 осіб.

У Центрі відпрацьовані тісні взаємини з питань організації навчання, атестації робочих місць майже з усіма районними державними адміністраціями області, територіальними громадами, органами місцевого самоврядування, що дозволяє проводити навчання планомірно, з урахуванням специфіки місць та районів області, сезонного характеру робіт.

Основними підприємствами-замовниками послуг Центру є заклади, установи, організації, підприємства м. Запоріжжя та Запорізької області. Моніторинг і формування запитів, розширення асортименту послуг зміцнюють існуючі стратегічні партнерські взаємовідносини з клієнтами.

Відкритість і легітимність діяльності, висока якість послуг, фокусування зусиль на потрібностях підприємств Запорізької області дозволяють досягнути довготривалих переваг на ринку освітніх і консалтингових послуг.

Керівники і депутати Запорізької обласної ради вітають колектив комунального підприємства «Запорізький обласний центр охорони праці» і бажають підвищення конкурентоспроможності на ринку послуг і особистого благополуччя.

Через карантинні обмеження на території області святкові заходи відтерміновано.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
06.04.2021