Обласний лабораторний центр: Ситуація з осередком інфікування осіб COVID-19 у м. Запоріжжя повністю контрольована

Починаючи з 22 квітня і до сьогоднішнього ранку в одному із гуртожитків м. Запоріжжя зареєстровано 16 осіб, інфікованих коронавірусною хворобою. З огляду на ситуацію, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м. Запоріжжя визнала гуртожиток осередком інфікування осіб гострою респіраторною хворобою COVID-19.

Заступник директора Державної установи "Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", завідувач відділу дослідження біологічних факторів Олександр Мащак повідомив, що джерелом захворювання стала жінка, медичний працівник одного із закладів охорони здоров’я міста, яка проживає в цьому гуртожитку.

- Конструкція п’ятиповерхового будинку передбачає тісний контакт усіх мешканців: у розпорядженні громадян на кожному поверсі знаходиться один спільний санвузол та кухня, а також одні сходи (інші були зачинені з незрозумілих причин). З перевірених нами 166 контактних осіб інфікування підтвердилося у 16 – усі вони з одного поверху. Зараз вони знаходяться на лікуванні та отримують необхідну медичну допомогу в повному обсязі. З моменту виявлення останнього інфікованого (27 квітня, якщо не буде виявлено нові випадки), мешканці гуртожитку будуть знаходитись на самоізоляції протягом 14 днів, - зазначає Олександр Мащак. 

Фахівці ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр» МОЗ України спільно з медичними працівниками провели необхідний комплекс протиепідемічних заходів:

- організували та провели заключну дезінфекцію в гуртожитку;

- усім мешканцям провели вірусологічне обстеження;

- встановили медико-санітарне спостереження – виявляють осіб із симптоматикою та оперативно госпіталізують захворілих.

Контроль за дотриманням карантинних заходів у посиленому режимі здійснюватимуть КП «Наше місто» спільно з представниками національної поліції. Забезпечити доставку продуктів харчування, питної води та медикаментів взяла на себе відповідальність районна адміністрація.

Працівники ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр» МОЗ України й надалі будуть вести суворий контроль за епідеміологічною ситуацією, що склалася в зазначеному гуртожитку.

Відділ комунікації Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
28.04.2020