Обласний центр соціально-психологічної допомоги доєднався до програми підтримки військовослужбовців

Програма комплексної соціально-психологічної адаптації розрахована на учасників бойових дій та звільнених з військової служби, а також членів їхніх родин. Детальніше про безоплатні послуги за програмою та контакти фахівців – в матеріалі.

Програма реалізовується на базі КЗ «Запорізький обласний центр соціально-психологічної допомоги» Запорізької обласної ради. До війни підопічними центру були переважно особи, які опинилися в кризовій ситуації, потерпілі від домашнього насилля. Наразі центр розширив діяльність і надає послуги більшому колу людей – ВПО, постраждалим від воєнних дій, а також реалізує програму підтримки захисників.

В центрі можна отримати невідкладну комплексну допомогу психологічного чи соціального характеру, юридичну консультацію тощо. Найчастіше заявники потребують саме психологічної підтримки, - поділилася т.в.о. директора-соціальний педагог Наталя Ем. Важливо, щоб військові чи їх близькі розуміли, що працювати з психологом – це нормально, не соромно, і краще звертатися по допомогу якомога раніше, аби зберегти ментальне здоров’я, залишатись соціально активним, жити повноцінним життям.

Психологи працюють за протоколами роботи з травмою, використовують нові методи й загально прийняті європейські практики, працюють індивідуально чи в групах, - в залежності від потреб клієнтів, застосовують арт-терапію.

Наразі до центру вже звернулися 10 військових. Психологині центру Марія Бондаренко та Анна Бойко зауважують, що більшість із цих людей мали посттравматичний синдром, але по допомогу звернулися тоді, коли проблема стала вже очевидною. Тоді як кращого ефекту терапія досягає на ранніх стадіях. Тому дуже важливо бути уважним до себе та своїх близьких, які несуть службу, або повернулися додому. Навіть порушення буденних звичок та ритуалів можуть свідчити про внутрішні переживання, які можуть перерости в депресію.

Звернутися до фахівців КЗ «Запорізький обласний центр соціально-психологічної допомоги» ЗОР можна за номерами телефонів:

+38 (098) 997-03-34;

(061) 769-79-63

Адреса: 69104, м. Запоріжжя, вул. Північнокільцева, 22-а

Електрона пошта: kriziscentr@ukr.net

 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
21.09.2023